Szkoła Trzebicz

 

 

 

Google  

 

 

 

 

Strona Główna

Historia

Dyrekcja

Nauczyciele

Osiągnięcia

Biblioteka

Sport

Po Lekcjach

Kalendarz roku

Programy

Rada Rodziców

Samorząd Szkolny

Nagrody i Kary

Statut

Plan Lekcji

Plac zabaw

Galeria

Podręczniki

Artykuły

Odkrywamy Talenty

 

 

 

 

 

Lubuskie.pl dla dzieci

 

 

Koncert Mikołajkowy

 5 grudnia 2014 r. dzieci z naszej szkoły spotkały się w kościele parafialnym na Mszy św. roratniej. Po niej uczniowie  wraz z rodzicami ,  nauczycielami , panem Burmistrzem, ks. Proboszczem oraz radnymi przeszli do szkoły. Tam też w pięknej, świątecznej scenerii odbył się Mikołajkowy Koncert. po którym nastąpiło rozstrzygnięcie Rodzinnego konkursu na ozdobę bożonarodzeniową. Dzieci odwiedził również św. Mikołaj, który przyniósł wiele smakołyków. Następne takie spotkanie za rok.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

 

Święto „Dary Jesieni”

Dnia 24 października 2014 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu obchodzili Święto Darów Jesieni. Obchody tego święta w naszej szkole były inicjatywą rodziców naszych uczniów i miały na celu integrację dzieci i rodziców, szczególnie tych, którzy dopiero od września rozpoczęli swą przygodę ze szkołą, oraz lepsze poznanie szkoły, jej pracowników oraz tworzenie miłej przyjaznej atmosfery. To właśnie panie - mamy naszych uczniów, działające prężnie w Radzie Rodziców, oraz grono pedagogiczne czuwali nad całością przedsięwzięcia. To rodzice wraz ze swymi pociechami oraz wychowawcami poszczególnych klas przygotowali wspaniały poczęstunek dla wszystkich przybyłych na tę uroczystość. A więc były pyszne ciasta i ciasteczka w kształcie grzybków upieczone przez mamy naszych uczniów, koreczki owocowe przygotowane przez uczniów klasy III wraz z rodzicami i wychowawczynią panią Jolą Kłos, tosty przygotowane przez uczennice z klasy V i VI, pieczone kiełbaski, dzięki uprzejmości tutejszego zakładu masarskiego oraz chłodne napoje, kawa i herbata dla wszystkich – oczywiście za darmo! Można także było spróbować swoich sił w kiszeniu kapusty w tradycyjny sposób i obejrzeć stare sprzęty potrzebne do tego celu. Wychowawcy klas zadbali o dobrą zabawę: były zagadki o tematyce jesiennej dla najmłodszych, konkursy i zabawy przy muzyce, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci, w których nagrodami były przede wszystkim łakocie. Między konkursami dzieci bawiły się świetnie przy muzyce, za co odpowiedzialny był nasz niezawodny Samorząd Uczniowski. Szkoła w ten dzień została przystrojona jesiennymi warzywami oraz bukietami jesiennymi wykonanymi przez uczniów z żywych oraz sztucznych jesiennych kwiatów, wśród których królowały astry.

Miło było spotkać się w szkole po lekcjach, w nieco innych niż zwykle okolicznościach.

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

16 października 2014 odbył się w Szkole Podstawowej w Trzebiczu Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Na konkurs przybyło 17 uczniów wraz z opiekunami  z 9 szkół z naszego powiatu: z Trzebicza, z Niegosławia, z Goszczanowa, ze Zwierzynia, z Dobiegniewa, z Gościmca, z Drezdenka, ze Starego Kurowa oraz z Górek Noteckich.  Konkurs rozpoczął się o godz. 11:00. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą o miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz w klasyfikacji zespołowej o miejsca dla szkół. Uczniowie powitani przez ks. Tadeusza Wołoszyn – proboszcza Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu  – panią Beatę Turczyn, rozpoczęli rozwiązywanie testu, którego pytania dotyczyły życia i działalności papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu testu uczestnicy konkursu udali się na poczęstunek, natomiast ich opiekunowie rozpoczęli sprawdzanie testów. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami, zaproszeni goście:  Starosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego – pan Andrzej Bajko, Burmistrz Drezdenka – pan Maciej Pietruszak oraz Dyrektor MGZO - pani Ewa Pręt oraz cała społeczność szkolna udali się do kościoła. Tu przywitaliśmy gościa specjalnego – ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, który przybył do Trzebicza na zaproszenie tutejszego proboszcza w związku z organizowanym konkursem. Biskup został powitany przez proboszcza, sołtysów wsi Trzebicz oraz Trzebicz Nowy, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebiczu, Białą Armię, Apostolat Dobrej Śmierci oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Do kościoła przybyli także licznie parafianie. Wspólnie z biskupem odmówiliśmy modlitwę w intencji uczestników konkursu oraz wszystkich, którzy przyczynili się do jego organizacji. Po komunii świętej wszyscy obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez uczniów z klas III-VI wraz z opiekunem p. Agnieszką Kazimierczuk, przedstawiającą koleje życia papieża Polaka. Kulminacyjnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu. I miejsce wywalczył Jakub Turczyn – uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, II miejsce zdobył  – Tomasz Pindel , uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Dobiegniewie , III miejsce zdobyła Dominika Kubiś - uczennica ze Szkoły Podstawowej w Gościmcu.  W klasyfikacji zespołowej I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Gościmcu, a III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, dyrektora czasopisma „ Niedziela”  oraz Urząd Miejski w Drezdenku. Oprócz tego zdobywcy  I, II i III miejsca pojadą w czerwcu na 5-dniową wycieczkę śladami Papieża Jana Pawła II ufundowaną przez proboszcza parafii Trzebicz - ks. Tadeusza Wołoszyn. Na zakończenie spotkania w kościele wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń papieża – „Barkę”. To był dla nas dzień pełen emocji i wzruszeń.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

 

 

 

Mecz wspierający akcję pomocy na rzecz rodziny Państwa Kondrackich z Rąpina

Dnia 23 września 2014 w Trzebiczu na boisku KS URAN TRZEBICZ odbył  się mecz eliminacyjny Pucharu Polski pomiędzy Klubem Sportowym Uran Trzebicz a drużyną sędziów piłkarskich. Mecz miał również na celu promocję akcji pomocy dla rodziny Kondrackich z Rąpina. W organizację meczu włączyła się także nasza społeczność szkolna. Eskorta dziecięca złożona z uczniów naszej szkoły wprowadziła piłkarzy na boisko, po czym nasi wychowankowie na trybunach wytrwale kibicowali, zagrzewając do walki piłkarzy URANU TRZEBICZ. A nie byli to byle jacy kibice! Dzieci kilka dni wcześniej dobrze się przygotowały do tego meczu. Nasi kibice ubrani byli w stroje sportowe reprezentacji naszej szkoły i z dumą prezentowali wykonane przez siebie transparenty. Podczas meczu dzieci rozdawały także przybyłym na mecz gościom karteczki z numerem konta do wpłat. Swoją obecnością zaszczycił nas także burmistrz Drezdenka pan Maciej Pietruszak.

Brawa dla piłkarzy za pomysł i dla naszych wychowanków za aktywną postawę obywatelską!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

..........................................................................................................................

 

 

 

 

Kochaj życie i sięgaj gwiazd….


Przyszedł wrzesień i w szkole zadzwonił dzwonek. Zgodnie z tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzebiczu zaangażowani w posługę przy parafii : Ministranci , Schola , Biała Armia wyjechali na wycieczkę zorganizowaną przez Ks. Proboszcza Tadeusza Wołoszyn.
Rześki , słoneczny poranek 10 września zgromadził przy kościele całą grupę wyjeżdżającą wraz z rodzica
mi, panią dyrektor Szkoły i wychowawcami.
Po Mszy świętej przeszliśmy do autobusu i po szybkim sprawdzeniu listy obecności mogliśmy ruszać w drogę. Ks .Proboszcz pobłogosławił uczestników. W godzinach południowych dotarliśmy do zaprzyjaźnionego Ośrodka Wczasowego „ANDROMEDA”. Tu powitała nas pani Krysia i pan Benedykt - właściciele ośrodka, a następnie zaprosili nas na pyszny obiad.
Po posiłku udaliśmy się na spacer po Międzyzdrojach i podziwialiśmy piękno miasta. Wieczorem w świetlicy ośrodka odbyły się zabawy integracyjne , w których wzięły udział wszystkie dzieci, dobrze się bawiąc. Tradycyjnie rano spotkaliśmy się na Eucharystii , w której brali udział, także gospodarze ośrodka. Tego dnia udaliśmy się do Świnoujścia. Płynąc promem podziwialiśmy flotę morską .Odbyliśmy spacer promenadą oraz brzegiem morza.
Około godziny 14.00 powróciliśmy na obiad , a następnie udaliśmy się na plaże. Była piękna pogoda , więc do wieczora zażywaliśmy kąpieli słonecznej i morskiej pod okiem czujnego ratownika WOPR.
Piątkowa Eucharystia była okazją podziękowania Bogu za dar wspólnoty.
Po śniadaniu udaliśmy się na Aleją Gwiazd na brzeg morza ,oraz bawiliśmy się na przybrzeżnym placu zabaw. Obiad był ,ostatnim punktem pobytu w Międzyzdrojach. Czas wracać do Trzebicza , by z nową energią przystąpić do nauki i budowania wspólnoty szkolnej i parafialnej.
Szczęśliwi i weseli mogliśmy uznać wycieczkę za udaną. Trzeba jednak wspomnieć ,że ten udany 3 –dniowy wyjazd to dzięki inicjatywie Dobrych Ludzi , których Bóg stawia na naszej drodze. Wspólnota pozwoliła nam na nowo pokochać życie i sięgać duchowo gwiazd.
 

Teresa Kwiatkowska

 

 

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Dnia 30 maja 2014 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu oraz przybyli na nasze zaproszenie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie świętowali wspólnie Dzień Dziecka. Dzięki uprzejmości dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gościmiu – pana Tomasza Saczuk – nasi uczniowie mogli spędzić ten dzień nad jeziorem w Gościmiu, w jakże interesujący sposób. Świętowanie rozpoczęliśmy od pogadanki zaproszonego na tę okazję przedstawiciela policji z Drezdenka na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na wsi i w mieście, nad wodą oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji. Kolejnym punktem programu był quiz o zdrowiu, przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych – klas 0-III i IV-VI. W międzyczasie nasz kolejny gość – pani Katarzyna Campbell – malowała twarze naszych milusińskich oraz rozdawała baloniki w przeróżnych kształtach i kolorach. Po quizie wszyscy udali się na dwór. Klasy 0-III rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów, sprawdzając swoje umiejętności w takich konkurencjach, jak skoki w workach, toczenie piłki ręką oraz kijem do hokeja, skoki dodawane i wyścig na gazetach. Starsi uczniowie rywalizowali ze sobą w Biegu Patrolowym o Puchar Puszczy Noteckiej. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Trzebiczu, Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu wraz z Ośrodkiem Polityki Regionalnej i Społecznej w Zielonej Górze. Pogoda sprzyjała, było ciepło i słonecznie. Po wyczerpujących konkurencjach sportowych wszyscy zjedli pożywny posiłek – kiełbasę z grilla. Tego dnia nie zabrakło także tego, co dzieci lubią najbardziej – słodyczy. Cukierki, rogaliki czekoladowe i soczki znikały jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. Uczniowie mogli zaprezentować także swoje talenty wokalne i muzyczne, podczas konkursu piosenki dziecięcej. Każda klasa odśpiewała z podkładem lub akompaniamentem na żywo przygotowaną wcześniej piosenkę. Wysłuchać można było przebojów sławnych wokalistów dziecięcych, m.in. Majki Jeżowskiej. Był także czas na swobodne zabawy na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. Starsi uczniowie grali w darta, młodsi spacerowali po ośrodku, a i jedni i drudzy zajadali się pysznościami z tutejszego bufetu.

To był jeden z tych dni, które będziemy długo i miło wspominać. Dziękujemy dyrektorowi oraz pracownikom Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gościmiu za gościnę.

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.........................................................................................................................................

To już 10 lat!

Pod takim tytułem w tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Trzebiczu świętowaliśmy obchody Dnia Unii Europejskiej, który przypada 9 maja. Rokrocznie nasi uczniowie pod opieką pani Agnieszki Kazimierczuk przygotowują dla społeczności szkolnej inscenizację o wybranym kraju/krajach członkowskich Unii Europejskiej, by w ten ciekawy i zabawny sposób przybliżyć dzieciom historię integracji europejskiej oraz historię i kulturę wybranych krajów europejskich. W tym roku uczniowie klasy III i VI zabrali wszystkich w magiczną podróż do Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii i Francji. Dzieci w montażu słowno-muzycznym przedstawiły kulturę, kuchnię oraz sławne osobistości tych krajów. Można było także spróbować specjałów poszczególnych kuchni. Dziewczynki z klasy VI zaprezentowały także układ taneczny do piosenki „Asere je” hiszpańskiego zespołu Las Ketchup. Nie zabrakło także garści faktów dotyczących naszego kraju i członkowstwa Polski w Unii Europejskiej, ponieważ w tym roku obchodzimy okrągłą 10 rocznicę naszego członkowstwa w UE.

Po inscenizacji uczniowie klas IV-VI otrzymali z rąk pani dyrektor certyfikaty zaświadczające o udziale w zajęciach kończącego się projektu służącego wyrównaniu szans edukacyjnych uczniów gminy Drezdenko „Akademia sukcesu”, który współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Gratulujemy!

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

..........................................................................................................................................

Jesteśmy za zdrowym stylem życia!

 

      Często zadajemy sobie pytanie: Jak żyć zdrowo? My w naszej szkole udzielamy na to pytanie kilku odpowiedzi, z których każda jest tak samo ważna. Od kilku lat jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie i troska o zdrowie naszych uczniów jest naszym priorytetem. Naszym głównym zadaniem jest promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie wśród uczniów i rodziców zasad odpowiedniego odżywiania oraz aktywności fizycznej.

Jednym ze sposobów promocji zdrowego stylu życia jest także realizacja Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy oraz realizacja Projektu - KIK/34 - a w nim zadania nr 2 pt.: „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”. W ramach projektu podejmujemy nowe działania edukacyjne. Mają one charakter nauki poprzez zabawę. Na zajęciach przyrodniczych uczniowie klas starszych wykonywali piramidę zdrowia i według zasad w niej zawartych przygotowywali sałatki i kanapki oraz prezentowali przepisy na swoje ulubione zdrowe potrawy. Uczniowie klas młodszych poznawali znaczenie witamin i wspólnie z rodzicami przygotowywali zdrowe śniadania w szkole. Założyli też wraz z wychowawcą klasy drugiej „Mini ogródek nowalijek”. Ważnym elementem zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna, o której także nie zapominamy. Nasi uczniowie mają wiele okazji do podtrzymywania ciągłej aktywności fizycznej. Tradycją naszej szkoły są biegi, w których biorą udział wszyscy uczniowie. Jesienią odbywa się Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły, wiosną natomiast Bieg Przełajowy o Puchar Wiosny oraz Bieg Patrolowy o Puchar Puszczy Noteckiej. Organizujemy także liczne wyjazdy na Halę Sportowo-Rehabilitacyjną w Drezdenku, gdzie nasi uczniowie rozgrywają mecze w piłkę nożną, siatkową, koszykówkę, mecze tenisa stołowego, mają zajęcia na siłowni oraz uczestniczą w zajęciach aerobiku. Doskonalą więc swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych, w myśl zasady „Dla każdego, coś miłego”. Urozmaiceniem dla uczniów są także cykliczne wyjazdy na basen i lodowisko do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka" w Gorzowie Wlkp. Staramy się by nasi wychowankowie dużo czasu spędzali na świeżym powietrzu, toteż coroczne uroczystości szkolne m.in. Święto Pieczonego Ziemniaka i Powitanie Wiosny spędzamy w terenie – na Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Gościmiu - gdzie organizowane są gry i zabawy sportowe.

          Nadrzędnym celem wszystkich podejmowanych przez nas działań jest wdrożenie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw u dzieci i młodzieży, a w konsekwencji zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym. 

Uwieńczeniem naszej pracy będzie, mamy nadzieję, zdobycie certyfikatu „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej”.

 

.....................................................................................................................................

Jak dobrze nam…

21 marca 2014 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu wraz z wychowawcami opuścili szkolne mury i udali się na powitanie wiosny. Chyba nie ma lepszego sposobu na spędzenie pięknego wiosennego przedpołudnia, jak beztroska zabawa w gronie rówieśników i ognisko z kiełbaskami nad malowniczym jeziorem. Pogoda tego dnia była iście wiosenna, toteż żegnając symbolicznie zimę, topiąc własnoręcznie wykonaną marzannę (którą ze względów ekologicznych pracownicy ORW w Gościmiu wyłowili kilka metrów dalej) i krzycząc „Zimo, idź do morza!”, nikt nie miał wątpliwości, że cel został osiągnięty. Tego dnia był czas na zabawy zespołowe na świeżym powietrzu pod okiem czujnych wychowawców klas oraz czas na prezentację talentów, jako że 21. marca każdego roku, nasza szkoła świętuje także Dzień Szkoły Odkrywców Talentów. Najpierw uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych – 0-III i IV-VI – próbowali swoich sił w konkursie wiedzy ogólnej „Omnibus”.  Następnie wszyscy udali się na ciepły posiłek, którym była wspomniana kiełbaska z ogniska. Po przerwie poszczególne klasy prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i teatralne w „Konkursie piosenki wędrownej”. Klasy 0-III walczyły w tym konkursie o nagrody rzeczowe dla swoich klas (piłki, skakanki, gry planszowe), a klasy IV-VI o dni bez pytania. Usłyszeć można było takie przeboje, jak „Stokrotka”, „Jedzie pociąg”, „Jak dobrze nam” i wiele innych. Uśmiechy naszych milusińskich wchodzących na koniec dnia do autobusów świadczyły o tym, że był to mile spędzony czas.

Dziękujemy dyrektorowi oraz obsłudze Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gościmiu za każdorazowo miłe przyjęcie i pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia. 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

...........................................................................................................................................

 

Woda zdrowia doda…

Dnia 19 marca 2014 uczniowie z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu wyjechali na wycieczkę na basen do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. w ramach projektu „Akademia Sukcesu”. Wycieczka miała na celu podniesienie sprawności fizycznej naszych uczniów, rozwijanie ich zainteresowań pływackich oraz wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Nasi podopieczni przez dwie godziny korzystali z atrakcji „Słowianki”. Uczniowie, którzy potrafią już pływać udali się z naszą wuefistką – panią Anią Blatkiewicz- na basen olimpijski, gdzie doskonalili swoje umiejętności pływackie. Ci, którzy słabo pływają lub w ogóle nie potrafią pływać udali się wraz z opiekunami do części rekreacyjnej kompleksu. Tu na miłośników rekreacji wodnej czekało wiele atrakcji: masaże wodne, zjeżdżalnie, gejzery, armatka wodna, kaskady wodne i wanny kąpieli bąbelkowej. Jedna z opiekunek - pani Jolanta Kłos – wprowadzała chętne dzieci w tajniki sztuki pływania na basenie do nauki pływania. Wszyscy świetnie się bawili. Po basenie, zmęczeni i głodni, udaliśmy się do restauracji McDonald’s na obiad. W drodze powrotnej w autobusie uczniowie śpiewali piosenki oraz wymieniali się wrażeniami z tego wyczerpującego, ale jakże mile spędzonego dnia.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.........................................................................................................

Szkoła przyjazna sześciolatkom

Dnia 14 marca 2014 r. o godz. 11.00 w sali Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Sikorskiego 107 odbyła się finałowa gala wojewódzka konkursu „Mam 6 lat”. Podczas gali przedstawiciele Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Trzebiczu odebrali z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty pani Bogny Ferensztajn oraz wicewojewody lubuskiego pana Jana Świrepo pamiątkową tablicę dla szkoły „Szkoła przyjazna sześciolatkom” oraz nagrodę w postaci gier edukacyjnych dla dzieci za zajęcie

 II miejsca w konkursie „Mam 6 lat! Sześciolatek w przyjaznej szkole” w kategorii Rada Rodziców Szkoły.

Członkinie Rady Rodziców przygotowały prezentację multimedialną o tym, jak nasza szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do I klasy. Decyzją komisji konkursowej Panie zajęły swoją prezentacją II miejsce, a ich praca, jedyna z naszego powiatu, została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego konkursu. Paniom gratulujemy i życzymy każdej szkole tak wspierającej i prężnie działającej Rady Rodziców.

Pełne wyniki konkursu można zobaczyć na stronie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.: http://www.ko-gorzow.edu.pl/

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

................................................................................................................................

Sprawozdanie z realizacji działań w ramach „Białej zimy 2014”

Szkoła Podstawowa w Trzebiczu

3 - 7.02.2014 r.

3.02.2014 – PONIEDZIAŁEK

HASŁO DNIA: „HU, HU, HA, ZIMA  NIE JEST ZŁA”

Pierwszy dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym tematyce bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych i bezpiecznych zabaw na śniegu. Przeprowadzono pogadankę nt. bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu, udzielania pierwszej pomocy w razie wypadków na lodzie, śniegu oraz w wyniku wychłodzenia organizmu. Następnie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z nagrodami pt. „Bezpieczna zima”. W czasie konkursu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz odgadywały zagadki i rebusy o tematyce zimowej. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Następnie uczniowie wykonali zimowe krajobrazy za pomocą świecy i farb plakatowych lub pasty do zębów. Prace dzieci były piękne i … pięknie pachniały. Po zajęciach plastycznych dzieci zjadły ciepły obiad, po czym wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie rywalizowali ze sobą w wyścigach rzędów w różnych konkurencjach sportowych.

4.02.2014 – WTOREK

HASŁO DNIA: „OKIEM OBSERWATORA - MARTWA NATURA”

W czasie wtorkowych zajęć plastycznych dzieci wykonały wazoniki z masy solnej, które następnie malowały farbami i ozdabiały wg uznania koralikami, guzikami, muszelkami, makaronem czy też cekinami. Następnie dzieci podzielone na małe grupy lub pary grały w gry planszowe i karciane zgromadzone w świetlicy szkolnej, układały puzzle i układanki wg zainteresowań. Po obiedzie część dzieci, wraz z opiekunem, udała się na salę gimnastyczną na zajęcia ruchowe, a pozostali, pod okiem pani Jolanty Kłos, wzięli udział w konkursie piosenki - karaoke. Zadaniem dzieci było solowe lub grupowe wyśpiewanie wybranych przez siebie piosenek polskich lub zagranicznych. Autorzy najładniejszych wykonań otrzymali nagrody.

5.02.2014 – ŚRODA

HASŁO DNIA: „W ZDROWYM CIELE,  ZDROWY DUCH”

Trzeci dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym zdrowiu i zdrowemu stylowi życia. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i higieny osobistej podczas konkursu o zdrowiu, zorganizowanego przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, panie Małgorzatę Kożuch i Paulinę Pieluszczak. Wśród zadań konkursowych nie zabrakło pytań dotyczących zdrowego, higienicznego trybu życia, używek, bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zagadek i rebusów o tematyce zdrowotnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez PSSE w Drezdenku – sprzęt sportowy, przybory szkolne, materiały edukacyjne o zdrowiu. Po konkursie dzieci zjadły smaczny obiad, a na deser zrobiły samodzielnie w grupach owocowe sałatki z dodatkiem bitej śmietany i kolorowych posypek. Dzień zamknęły mecze: mecz siatkówki dzieci starszych i mecz w dwa ognie dzieci młodszych.

6.02.2014 – CZWARTEK

WYJAZD NA HALĘ SPORTOWO-REHABILITACYJNĄ W DREZDENKU

Ten dzień poświęcony był kulturze fizycznej. Podczas zajęć na hali dzieci grały w ping-ponga, koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną oraz brały udział w wieloboju.

7.02.2014 – PIĄTEK

HASŁO DNIA: ”KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWA  ”

Ten dzień upłynął nam pod hasłem karnawałowych szaleństw. Dzieci wykonały maski karnawałowe. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa w maskach. Kulminacyjnym punktem dnia było pieczenie gofrów. Starsze uczennice zajęły się przygotowaniem ciasta wg podanego przepisu, a następnie piekły gofry pod okiem opiekunów. Młodsi uczniowie zajęli się dekoracją przygotowanych gofrów oraz dekoracją stołów. Było bardzo wesoło, a gofry własnej roboty smakowały wybornie! Kolejnym punktem dnia był mecz w hokeja na sali gimnastycznej.

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

............................................................................

Choinka szkolna 2014

 1 lutego 2014 r. na sali wiejskiej w Trzebiczu odbyła się coroczna zabawa choinkowa zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Trzebiczu dla naszych uczniów oraz dla społeczności lokalnej. Impreza ta rokrocznie wzbudza ogromne zainteresowanie środowiska lokalnego. Oprócz naszych uczniów na choince zawsze gościmy rodziców oraz absolwentów naszej szkoły, często z ich dziećmi i całymi rodzinami.

Zabawę choinkową, jak co roku, otworzyła pani dyrektor, która przywitała wszystkich uczniów oraz zgromadzonych gości. Następnie dzieci z koła teatralnego, prowadzonego przez panią Agnieszkę Kazimierczuk zaprezentowały przedstawienie pt. „Czarownice z Łysej Góry”. Na zabawę choinkową przybył także Święty Mikołaj, który wszystkim dzieciom przyniósł paczki, a potem mimo podeszłego wieku zatańczył z dziećmi i poprowadził pociąg. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. W tym roku do tańca nie przygrywała nam, jak co roku, orkiestra, a DJ - Eugeniusz Rzepa. Najstarsi członkowie Samorządu Uczniowskiego poprowadzili dla młodszych kolegów przeróżne gry i zabawy, m.in. „gorące krzesła”, pokaz mody, konkurs piosenki i wiele innych. Nagrodami w konkursach były słodycze. Każdy mógł się przedstawić i pochwalić swoim pięknym przebraniem, zaśpiewać i porywalizować w wesołych konkurencjach. Jeśli ktoś zgłodniał w tańcu, mógł się posilić w bufecie, w którym mamy serwowały pyszne hot-dogi, ciasto własnej roboty oraz orzeźwiające napoje.

Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczą uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych. Zapraszamy za rok!

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

 

 

UCZNIOWIE Z TRZEBICZA TO KIBICE NA 6!

Ideą projektu „Kibic na 6!” jest opracowanie metod pracy z młodzieżą, tak by zmieniła się postawa i wzór zachowania podczas zawodów sportowych. Chodzi zarówno o rywalizację na boisku, jak i zachowanie kibiców na stadionach. W ramach projektu realizowany jest szereg działań, do których zaproszono dzieci i młodzież, sportowców, nauczycieli i trenerów. Organizatorzy akcji „Kibic na 6!” - Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Polski Komitet Olimpijski, Lubuskie Kuratorium Oświaty i TVP Gorzów Wlkp. - chcą dotrzeć do najmłodszych mieszkańców, którzy już są kibicami lub wkrótce wejdą do wielkiej „rodziny” kibiców, by nauczyć ich dobrych zachowań oraz w sposób interesujący przekonać i pokazać zdrową i mądrą kulturę kibicowania. Ambasadorami programu „Kibic na 6” mistrzowie olimpijscy: Robert Korzeniowski, Tomasz Kucharski, Michał Jeliński i Sebastian Świderski. Idea kampanii propagowana jest także poprzez sporą liczbę konkursów.

Nasi uczniowie brali już udział m.in. w wojewódzkim konkursie plastycznym dla uczniów lubuskich szkół (niestety tu bez sukcesów) oraz w turnieju rekreacyjno – sportowym, który odbył się dnia 30 stycznia 2014 r., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. Do turnieju zakwalifikowano dziesięć szkół z terenu województwa lubuskiego: Szkołę Podstawową w Trzebiczu, Szkołę Podstawową nr 3 w Drezdenku, Szkołę Podstawową w Przytocznej, Szkołę Podstawową nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim, Szkołę Podstawową nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim, Szkołę Podstawową nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim, Szkołę Podstawową nr 1 w Drezdenku, Szkołę Podstawową nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim, Szkołę Podstawową w Bobrówku oraz Szkołę Podstawową z Witnicy. Liczyła się kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków podyktowanych założeniami turnieju.

Podczas turnieju drużyna złożona z 12 zawodników z klas IV-VI z naszej szkoły, pod opieką pani Anny Blatkiewicz, walczyła o punkty w 10 różnych konkurencjach sportowych, natomiast drużyna złożona z ok. 30 kibiców na trybunach, pod opieką pani Beaty Turczyn, Agnieszki Kazimierczuk oraz ks. Tadeusza Wołoszyn, walczyła o punkty za kibicowanie. Pod uwagę brano strój kibiców, wykonanie piosenki lub skandowanie haseł oraz sposób dopingowania swojej drużyny i zachowanie drużyny kibiców podczas całego turnieju.

Nasza drużyna kibiców zdobyła I miejsce wykonaniem piosenki na melodię „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend, do słów ułożonych przez absolwentkę naszej szkoły – panią Małgorzatę Drega. Ostatecznie Szkoła Podstawowa w Trzebiczu zdobyła w turnieju V miejsce. Uczniowie otrzymali medale i dyplomy z rąk olimpijczyków oraz organizatorów turnieju. Gratulacje!

Życzymy naszym uczniom - przyszłym kibicom, by zawsze czerpali radość z kibicowania, radzili sobie ze stresem i powstrzymywali agresję!

Informacje na temat projektu zaczerpnięto ze strony: http://www.kibicna6.pl/

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.............................................................................................................................

Wizyta w schronisku

Dnia 29 stycznia 2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, już po raz kolejny, odwiedzili podopiecznych ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Dzieci zrzeszone w klubie „Mały Wolontariusz”, działającym w naszej szkole, każdego roku, a czasami nawet dwa razy w roku wyjeżdżają do schroniska, przy okazji wyjazdów na basen, lodowisko czy do kina. Tak też było tym razem – połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli wycieczkę na lodowisko z wyjazdem do schroniska „Azorki”. Nigdy nie przyjeżdżamy do naszych „znajomych” z pustymi rękami! W tym roku szkolnym już od października zbieraliśmy suchą karmę, konserwy mięsne, koce, kaszę, ryż i makarony dla zwierząt. Zaopatrzeni w kilka kartonów jedzenia dla zwierząt oraz koce wyruszyliśmy do schroniska. Na miejscu bardzo ciepło przywitali nas pracownicy schroniska, opowiedzieli o pracy w schronisku, o tym, jak psy trafiają do tego miejsca oraz jakie są zasady adopcji pieska ze schroniska. W podziękowaniu za przywieziony prowiant otrzymaliśmy dyplom-podziękowanie dla szkoły. Każdy młody wolontariusz otrzymał także pamiątkową pieczątkę na rękę. Był czas na zwiedzanie schroniska, odwiedzenie „starych znajomych” i poznanie nowych podopiecznych oraz na pamiątkowe zdjęcie.

To była miła wizyta, jak zapewniają uczniowie, na pewno nie ostatnia!

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

 

 

W oczekiwaniu na przyjście Pana

Popołudnie dnia 5 grudnia 2013 r. nie było zwykłym popołudniem. Tego dnia dzięki współpracy dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, grona pedagogicznego, Rady Rodziców oraz ks. proboszcza tutejszej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa miały miejsce niezwykłe wydarzenia. Wszystko rozpoczęło się o godz. 16: 00 od mszy roratniej, na którą licznie przybyły dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami, przynosząc ze sobą lampiony, które mają za zadanie oświetlać drogę nadchodzącemu Panu. Kościół wypełnił się po brzegi, gdyż na mszę przybyli także licznie parafianie z Trzebicza oraz położonych w pobliżu wiosek. Pod koniec mszy roratniej do kościoła przybył zapowiedziany wcześniej gość specjalny: Św. Mikołaj - biskup, w infule, który poprowadził wszystkich w pochodzie z lampionami przez wieś do szkoły. Tu klasa III wraz z wychowawczynią – panią Teresą Kwiatkowską – przedstawiła dla wszystkich adwentowe przedstawienie, opowiadające o tym, jak to Maryja dostąpiła zaszczytu zostania matką Boga. W czasie przedstawienia dzieci śpiewały adwentowe pieśni, z akompaniamentem na żywo, dzięki uprzejmości pani Iwony Nawrot, nauczycielki oraz organistki w naszej parafii. Uczniowie czytali także fragmenty pisma świętego opowiadające o czasie bezpośrednio przed narodzeniem Pana. Następnie jedna z uczennic klasy III – Hania Przewoźna odczytała legendę o Św. Mikołaju. Potem odbył się quiz, podczas którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące życia Św. Mikołaja. Nagrodami w quizie były słodycze. Kolejnym punktem dnia było rozwiązanie ogłoszonego przed kilkoma tygodniami rodzinnego konkursu na ozdobę świąteczną. Koordynatorem konkursu była pani Jolanta Kłos – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole. Dzieci wraz z rodzicami przez cały listopad wykonywały ozdoby świąteczne i przynosiły je do szkoły. Każda ozdoba dostała swój numerek, a następnie przedstawiciele uczniów z każdej klasy, nauczyciele oraz pracownicy obsługi głosowali na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Frekwencja w konkursie w tym roku dopisała. Do konkursu zgłoszono 38 różnych ozdób, m.in. choinki z makaronu, orzechów włoskich, z szyszek, z kory, z bibuły, ale także ekologiczną choinkę z plastikowych butelek. Były bombki ze wstążek i cekinów, anioły, renifer z kartonu, chatka z piernika, stroiki na stół i wiele innych. Oddano 250 głosów.            I miejsce w konkursie zajęła chatka z piernika wykonana przez rodzinę Państwa Kwiatkowskich, II miejsce – ekologiczna choinka Państwa Purzyckich, III miejsce – renifer z kartonu Państwa Nowak. Wszyscy uczestnicy wybierali spośród wielu nagród ufundowanych przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Wśród nagród były artykuły gospodarstwa domowego – żelazka, czajniki, dzbanki filtrujące, rozdrabniacze do warzyw, stojaki na przyprawy, szklanki, komplety miseczek oraz środki czystości – płyny do naczyń, mydła w płynie, płyny do kąpieli, odświeżacze powietrza itp. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Następnie zarówno uczniowie, jak i licznie przybyli rodzice oraz mieszkańcy wsi Trzebicz oraz okolicy mogli napić się kawy, herbaty, napojów chłodzących oraz skosztować pysznych ciast upieczonych przez panie z Rady Rodziców. Chętnych nie brakowało. Wiele osób wzięło także ciasto ze sobą do domu dla swoich domowników. Kolejne takie spotkanie już za rok. Zapraszamy!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.....................................................................................................................

Wycieczka do Poznania w ramach projektu „Akademia Sukcesu”

Dnia 16 października 2013 uczniowie z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu pojechali na jednodniową wycieczkę edukacyjną do Poznania. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że dzieci i ich rodziców wycieczka ta nie kosztowała nawet złotówki. Koszty wyjazdu w całości pokryła Gmina Drezdenko w ramach, realizowanego w sześciu szkołach naszej gminy, projektu „AKADEMIA SUKCESU”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”. Projekt skierowany jest do  uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjum z naszej gminy. Organizatorem wycieczki była pani Jolanta Kłos – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu zwiedziły Poznań - historyczną stolicę Wielkopolski, zapoznały się z jej zabytkami oraz poznały historię miasta. Odwiedziliśmy Muzeum Historii Miasta Poznania oraz Muzeum Archeologiczne, spacerowaliśmy po starym mieście, a o godzinie 12:00 podziwialiśmy poznańskie koziołki. Następnie udaliśmy się na smaczny obiad do restauracji. Po obiedzie pojechaliśmy do największego parku Poznania – Parku Cytadela. Pokonaliśmy monumentalne schody i naszym oczom ukazał się Pomnik Bohaterów. Zwiedziliśmy także Muzeum Uzbrojenia wraz z bogatą kolekcją czołgów, samolotów oraz sprzętu wojskowego z czasów II wojny światowej. Ostatnim punktem wycieczki był seans bajkowy w kinie Cinema City Poznań Plaza. Obejrzeliśmy bajkę w 3D pt. „Kumba” w reżyserii Anthonego Silverstona. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy w godzinach wieczornych do Trzebicza.

Była to pierwsza, ale nie ostatnia wycieczka w ramach projektu „Akademia Sukcesu” zaplanowana na ten rok szkolny. W imieniu swoim i naszych wychowanków dziękuję za możliwość udziału w projekcie.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.........................................................................................................

...........

...................................................................

 

 

 

Do szkoły wychodź po śniadaniu, czyli III edycja programu Śniadanie Daje Moc w Szkole Podstawowej w Trzebiczu

 Uczniowie i wychowawcy klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu już po raz trzeci wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia oraz edukacja najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Ambasadorami III edycji programu „Śniadanie Daje Moc” są energiczny kucharz Tomek Woźniak - autor przepisów na szybkie, kolorowe i pożywne śniadania, które z apetytem zje każde dziecko oraz Ola, która rozpoczyna przygodę z gotowaniem. Patronami regionalnymi programu są kuratorzy oświaty z poszczególnych województw, natomiast inicjatorem programu jest Partnerstwo dla Zdrowia - koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka, zawiązana w celu przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Program „Śniadanie Daje Moc” i Dzień Śniadanie Daje Moc mają edukować najmłodszych i zaangażować rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

W dniu 8 listopada wychowawcy klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu wraz z rodzicami zorganizowali wspólne śniadanie dla uczniów w klasie. Wcześniej wychowawcy klas przeprowadzili wśród swoich wychowanków pogadanki na temat prawidłowego odżywiania, tłumaczyli dzieciom, jak ważne jest, by przynosiły one do szkoły drugie śniadanie. W czasie rozmów z dziećmi poruszano także kwestie związane z higieną przygotowywania i spożywania posiłków oraz dekoracją stołu. W programie co roku chętnie biorą udział rodzice naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowują wraz z wychowawcami i swoimi pociechami pożywne śniadania. Nowością w tegorocznej edycji programu jest konkurs na Grant Śniadanie Daje Moc, w którym nasza szkoła również bierze udział. Wychowawcy klas, przy wsparciu rodziców, mogą ubiegać się o grant finansowy na zrealizowanie działań mających na celu edukację najmłodszych w kwestii prawidłowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka poprzez zgłoszenie do konkursu krótkiego filmiku, prezentacji multimedialnej lub galerii zdjęć z przeprowadzonych śniadań. Trzymamy kciuki za naszą szkołę!

 

/informacje o programie zaczerpnięto ze strony: http://www.sniadaniedajemoc.pl/

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.....................................................................................

 

 

 

„Opowiedz nam, moja Ojczyzno…”

8 listopada 2013 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel i akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię przygotowała pani Anna Owczarzak – nauczycielka historii – wraz z klasą V, a całość poprowadziła przewodnicząca szkoły - Natalia Kruk. Odśpiewano hymn państwowy, poczet sztandarowy wystąpił z polską flagą, przewodniczący klas zdali raport, po czym uczniowie klasy V w montażu słowno – muzycznym zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom, dlaczego powinni być dumni z faktu, iż są Polakami. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali polskie pieśni wojskowe i patriotyczne. Podniosłość wydarzenia podkreślał galowy strój uczniów. Pani dyrektor pochwaliła swoich wychowanków za piękny, stosowny do okazji ubiór i poprosiła dzieci, by przypomniały  rodzicom o wywieszeniu polskiej flagi w dniu 11 listopada.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

..................................................................................................

 

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18 października 2013 odbył się w Szkole Podstawowej w Trzebiczu Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Na konkurs przybyło 24 uczniów wraz z opiekunami  z 11 szkół z naszego powiatu: z Trzebicza, z Drezdenka, z Niegosławia, z Goszczanowa, ze Zwierzynia, z Dobiegniewa, z Gościmca, z Nowego i Starego Kurowa oraz z Bobrówka, a także reprezentanci jednej ze szkół z powiatu gorzowskiego – z Lipek Wielkich. Konkurs rozpoczął się o godz. 11:30. Uczestnicy konkursu rywalizowali ze sobą o miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz w klasyfikacji zespołowej o miejsca dla szkół. Uczniowie powitani przez ks. Tadeusza Wołoszyn – proboszcza Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebiczu  – panią Beatę Turczyn, starostę powiatu strzelecko-drezdeneckiego – pana Andrzeja Bajko oraz dyrektor MGZO - panią Ewę Pręt rozpoczęli rozwiązywanie testu, którego pytania dotyczyły życia i działalności papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu testu uczestnicy konkursu udali się na poczęstunek, natomiast ich opiekunowie rozpoczęli sprawdzanie testów. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami, zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna udali się do kościoła. Tu przywitaliśmy gościa specjalnego – ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, który przybył do Trzebicza na zaproszenie tutejszego proboszcza w związku z organizowanym konkursem. Biskup został powitany przez proboszcza, sołtysów wsi Trzebicz oraz Trzebicz Nowy, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebiczu, Apostolat Dobrej Śmierci oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Biskup na powitanie otrzymał kwiaty oraz kosz smakołyków od tutejszych wytwórców – pieczywo z Piekarni „HERT” w Gościmiu oraz wędliny z Zakładu Masarniczego państwa Przewoźnych z Trzebicza. Do kościoła przybyli także licznie parafianie. Wspólnie z biskupem odmówiliśmy dziesiątkę różańca w intencji uczestników konkursu oraz wszystkich, którzy przyczynili się do jego organizacji. Następnie wszyscy obejrzeli 3-minutową prezentację multimedialną o życiu Jana Pawła II. Kulminacyjnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu. I miejsce wywalczył Dominik Owczarzak – uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, II miejsce zdobył Jakub Turczyn – uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, III miejsce wywalczył Tomasz Pindel - uczeń ze Szkoły Podstawowej w Dobiegniewie.  W klasyfikacji zespołowej I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Trzebiczu, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zwierzynie, a III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobiegniewie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez starostwo oraz Urząd Miejski w Drezdenku. Oprócz tego zdobywcy  I, II i III miejsca pojadą w czerwcu na 3-dniową wycieczkę w góry i do Pragi ufundowaną przez proboszcza parafii Trzebicz - ks. Tadeusza Wołoszyn. Na zakończenie spotkania w kościele wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń papieża – „Barkę”. To był dla nas dzień pełen emocji i wzruszeń.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

........................................................................................................

Wycieczka do Poznania w ramach projektu „Akademia sukcesu”

Dnia 16 października 2013 uczniowie z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu pojechali na jednodniową wycieczkę edukacyjną do Poznania. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że dzieci i ich rodziców wycieczka ta nie kosztowała nawet złotówki. Koszty wyjazdu w całości pokryła Gmina Drezdenko w ramach, realizowanego w sześciu szkołach naszej gminy, projektu „AKADEMIA SUKCESU”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”. Projekt skierowany jest do  uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjum z naszej gminy. Organizatorem wycieczki była pani Jolanta Kłos – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu zwiedziły Poznań - historyczną stolicę Wielkopolski, zapoznały się z jej zabytkami oraz poznały historię miasta. Odwiedziliśmy Muzeum Historii Miasta Poznania oraz Muzeum Archeologiczne, spacerowaliśmy po starym mieście, a o godzinie 12:00 podziwialiśmy poznańskie koziołki. Następnie udaliśmy się na smaczny obiad do restauracji. Po obiedzie pojechaliśmy do największego parku Poznania – Parku Cytadela. Pokonaliśmy monumentalne schody i naszym oczom ukazał się Pomnik Bohaterów. Zwiedziliśmy także Muzeum Uzbrojenia wraz z bogatą kolekcją czołgów, samolotów oraz sprzętu wojskowego z czasów II wojny światowej. Ostatnim punktem wycieczki był seans bajkowy w kinie Cinema City Poznań Plaza. Obejrzeliśmy bajkę w 3D pt. „Kumba” w reżyserii Anthonego Silverstona. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy w godzinach wieczornych do Trzebicza.

Była to pierwsza, ale nie ostatnia wycieczka w ramach projektu „Akademia Sukcesu” zaplanowana na ten rok szkolny. W imieniu swoim i naszych wychowanków dziękuję za możliwość udziału w projekcie.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.........................................................................................

 

 

 

Pasowanie I klasy

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11 października 2013 odbył się w Szkole Podstawowej w Trzebiczu uroczysty apel z okazji pasowania uczniów klasy I oraz Dnia Edukacji Narodowej. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu szkolnego oraz zdania raportu przez przewodniczących klas. Następnie głos zabrali kandydaci na pierwszoklasistów. Maluchy recytowały wiersze i śpiewały piosenki, po czym złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani dyrektor pasowała każdego z 14 pierwszoklasistów na ucznia Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, dotykając ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem. Pierwszaki otrzymały dyplomy, drobne prezenty zakupione przez Radę Rodziców oraz rożki ze słodyczami od swoich starszych kolegów i koleżanek - uczniów klasy II. Tym sposobem zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Następnie głos zabrała Pani dyrektor, która podziękowała swoim współpracownikom za wzorową pracę w ubiegłym roku szkolnym, życzyła im wielu dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz wręczyła nagrody dyrektora szkoły szczególnie zasłużonym nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Potem głos zabrali uczniowie klasy VI. Podopieczni pani Anny Blatkiewicz przygotowali wraz ze społecznością szkolną montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie ogłosili także wyniki plebiscytu „Szkarłatna róża”, w którym zwyciężczynią okazała się pani Anna Blatkiewicz – nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole. Wręczono także nagrody oraz dyplomy nauczycielom – zwycięzcom w pozostałych kategoriach plebiscytu, m.in.:  „Nauczyciel – Słoneczko”, „Nauczyciel – Serduszko” czy „Nauczyciel - Piła”. Na koniec odśpiewano „100 lat!” oraz przyszedł czas na podziękowania od uczniów oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Po apelu uczniowie klasy I udali się na poczęstunek przygotowany przez ich rodziców, natomiast pozostali uczniowie na lekcje…

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

 

 

 

Święto  Pieczonego Ziemniaka

Dnia 4 października 2013 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu oraz Gościmiu obchodziły niecodzienne święto: Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzięki uprzejmości dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gościmiu – pana Tomasza Saczuk – nasi uczniowie mogli spędzić ten dzień w pięknym miejscu tj. nad jeziorem w Gościmiu, w jakże interesujący sposób. Świętowanie rozpoczęliśmy od gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Pogoda, jak na tę porę roku, była w tym dniu przepiękna. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zapomniane często zabawy ruchowe jak np. „Chodzi lisek”, „Rolnik sam w dolinie”, „Uciekaj myszko”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” i wiele innych. Był także czas na swobodne zabawy na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. Starsi uczniowie grali w bilard, młodsi spacerowali po ośrodku, śpiewali piosenki oraz zajadali się pysznościami z tutejszego bufetu.  Jak na Święto Pieczonego Ziemniaka przystało pieczonych w ognisku kartofli było w bród. Oprócz tego dzieci, ich rodzice oraz opiekunowie raczyli się kiełbaską z grilla oraz gorącą herbatą serwowaną przez obsługę  ośrodka. Po wspólnym posiłku zaproszeni przez księdza Tadeusza Wołoszyn - proboszcza z parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa - strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiczu zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego, swoje stroje, hełmy, a następnie poubierali w nie przeszczęśliwe dzieci. Strażacy przygotowali także dla naszych wychowanków konkurencję gaśniczą. Dzieci w parach, bądź trójkach rywalizowały ze sobą o to, która drużyna szybciej strąci wodą z sikawki oddalony o kilka metrów pachołek drogowy. Uczniowie uświadomili sobie, że nie jest wcale tak prosto trafić wodą z węża strażackiego do celu.

To był jeden z tych dni, które będziemy długo i miło wspominać. Dziękujemy dyrektorowi oraz pracownikom Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gościmiu za gościnę oraz za to, że drzwi Waszego ośrodka są dla nas zawsze szeroko otwarte.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

....................................................................

 

 

 

 

 

Bezpiecznych wakacji!

 

„Bezpiecznych wakacji!” – tego po stokroć w tych ostatnich dniach roku szkolnego jako nauczyciele i wychowawcy życzyliśmy swoim wychowankom. Troszcząc się o bezpieczeństwo naszych uczniów, a jednocześnie wiedząc, że „suche” słowa nie na długo zostaną w pamięci dzieci, postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia pana Tomasza Saczuk - dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gościmiu. Dyrektor ośrodka zaprosił dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, Gościmiu, Rąpinie i Grotowie na wykład, pt.: „Bezpieczna woda” połączony z pokazem sprzętu ratowniczego oraz pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Całość poprowadziła Pani Marta – ratownik z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gościmiu wraz ze swoim asystentem. Pani ratownik objaśniła dzieciom znaki, jakie można spotkać na kąpieliskach i ich znaczenie, co oznaczają kolory boi, przedstawiła dzieciom numery telefonów alarmowych, pod które trzeba dzwonić w razie niebezpieczeństwa, zaprezentowała, co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy oraz pokazała, w jaki sposób używa się sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie. Uczniowie mogli wszystkiego dotknąć, wypróbować, w jaki sposób używa się koła ratunkowego, boi samopływającej czy rzutki. Dzieci mogły także wykazać się swoją wiedzą na temat ratowania życia ludzkiego, gdyż pani ratownik zadawała wiele pytań, sprawdzając, co dzieci już wiedzą. Po pokazie uczniowie mięli czas na swobodne zabawy na terenie ośrodka, prezentowały swoje umiejętności wokalne śpiewając do mikrofonu piosenki z repertuaru dziecięcego oraz kościelnego. Całość zakończył wspólny posiłek, którym z powodu niesprzyjającej pogody była kiełbaska z grilla, a nie obiecana kiełbasa z ogniska. Mimo to smakowała wybornie!

 

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi ośrodka, Panu Tomaszowi Saczuk za zaproszenie.

                                                                                   A.  Kazimierczuk

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.................................................................................................................................

 

W nagrodę – Wędrówka po Górach

Jak , co roku , przed wakacjami dzieci i młodzież wyjechali na wycieczkę. Tym razem było nas 80 osób: ministranci , KSM , Biała Armia i dołączyli do nas młodzi z Koła OSP Trzebicz. Już o 5.30 wszyscy zapakowali bagaż do autokarów. Następnie najważniejszy punkt programu Eucharystia z błogosławieństwem  kapłana na drogę , przeżywana z rodzicami dzieci i młodzieży. Po dotarciu do Karkonoskiego Parku Narodowego powędrowaliśmy na Chojnik . Była to próba dla dzieci na dalszą wędrówkę. W drodze do Ośrodka Świteź w Szklarskiej Porębie zatrzymaliśmy się przy wodospadzie Szklarka . Zmęczeni , ale pełni wrażeń zajmowaliśmy naszą kwaterę. Wieczorem grillowaliśmy, a co bardziej mocniejsi mogli się pobawić przy muzyce. Nowy dzień rozpoczął się  modlitwą przy posiłku. Bóg był łaskawy dla nas , gdyż mogliśmy  w słońcu  drugi dzień powędrować by zdobyć Szrenicę i zobaczyć wodospad Kamieńczyk. Idąc górskimi szlakami  podziwialiśmy piękno natury i wielu z nas mogło zakochać się w górach, o czym opowiadał w autokarze ks. Proboszcz. Choć ministranci padali ze zmęczenia nie było to przeszkodą był rozegrać wieczorem  mecz na pobliskim boisku.
W nocy przyszła burza . Przywitał nas poranek ze świeżym górskim powietrzem i śpiewem ptaków. Modlitwa poranna dodała nam chęci na dalsze wędrowanie . Po śniadaniu przyjechaliśmy do Karpacza. Otwarły się przed nami drzwi Świątyni Wang i zobaczyliśmy piękne kwitnące Rododendrony. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Około 16.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Trzebicza. Z modlitwą i śpiewem na ustach dotarliśmy do  Świebodzina . Tutaj zobaczyliśmy na wzniesieniu pomnik Chrystusa Króla. Każdy mógł wzbudzić intencję wędrując dróżkami kalwaryjskimi. W autokarze ostatnim elementem podróży był wspólny Różaniec. Nie zabrakło podziękowań i upominku dla Ks. Proboszcza Tadeusza Wołoszyna, Dyrekcji i Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Nagroda niech będzie mobilizacją do gorliwej służby w Parafii.

                                                                                              Teresa Kwiatkowska Nauczyciel SP Trzebicz

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

....................................................................................

„Pokochajmy Europę, by wypiękniała jednością…”

Pod tym hasłem w tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Trzebiczu świętowaliśmy obchody Dnia Unii Europejskiej, który przypada 9 maja. Rokrocznie uczniowie pod opieką pani Agnieszki Kazimierczuk przygotowują dla społeczności szkolnej inscenizację o wybranym kraju/krajach członkowskich Unii Europejskiej, by w ten ciekawy i zabawny sposób przybliżyć dzieciom historię integracji europejskiej oraz historię i kulturę wybranych krajów europejskich. W tym roku uczniowie klasy V i VI zabrali wszystkich w podróż do Włoch - jednego z krajów członkowskich UE. Przewodnikiem dzieci po tym kraju był Pinokio, który wraz z kierowcą taksówki zwiedza największe miasta Włoch, charakteryzuje krajobraz tego kraju, opisuje i pokazuje najsłynniejsze zabytki, spotyka znane postacie z historii Włoch, opowiada o popularnych potrawach, gwiazdach muzyki rozrywkowej i zaprasza do degustacji włoskich potraw, m.in. spaghetti.

Po inscenizacji laureaci różnorodnych konkursów mogli pochwalić się swoimi sukcesami przed rówieśnikami. Uczennice z klas I-III (E. Kazimierczuk, H. Przewoźna, Z. Wochnik) zdobyły 4. miejsce w konkursie czytelniczym w Szkole Podstawowej w Drawinach. Drużyna uczniów z klas II i III (M. Kaczmar, K. Kaczmar) zdobyła 3. miejsce w konkursie przyrodniczym „Z przyrodą za pan brat” w Szkole Podstawowej w Grotowie. Uczennice z klasy III: Milena i Monika Kalinowskie zdobyły drużynowo 1. miejsce, a indywidualnie 1. i 4. miejsce, w konkursie ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku. Gratulujemy!!!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

....................................................................................

 

 

 

Co dwie głowy, to nie jedna…

Pod taką nazwą 19 kwietnia 2013 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Trzebiczu Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich. W konkursie udział wzięły 2-osobowe drużyny uczniów klas trzecich z 9 szkół powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Uczniowie w parach rozwiązywali test składający się z 14 zadań. I miejsce w konkursie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, w składzie: Kacper Kaczmar, Bartłomiej Musiałowski, II miejsceZespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku, III miejsce – reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie. Nagrody dla uczestników konkursu w postaci gier planszowych oraz książek ufundowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drezdenku. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.................................................................................................

 

Dbamy o najmłodszych!

Z okazji obchodzonego 21 marca Ogólnopolskiego Dnia Talentów, w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się konferencja Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole zorganizowana w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy szkół i nauczyciele – Liderzy zdolności ze Szkół Odkrywców Talentów z całego kraju – oraz zaproszeni goście i prelegenci. Celem konferencji było zwiększenie wiedzy dyrektorów szkół oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie identyfikowania i rozwijania zainteresowań, predyspozycji oraz zdolności najmłodszych uczniów w szkole, a także wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy szkołami w ww. obszarze. Podczas konferencji Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej, wręczyła dyrektorom i przedstawicielom szkół nominacje do wyróżnień za podjęcie działań związanych z rozwijaniem zdolności uczniów podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych już od I etapu edukacji.

Szkołę Podstawową w Trzebiczu podczas konferencji reprezentowała pani Agnieszka Kazimierczuk – lider zdolności w tej szkole. Szkoła Podstawowa w Trzebiczu jako jedna ze 140 szkół z całej Polski i jako jedna z 3 szkół z województwa lubuskiego otrzymała taką nominację. Nominacja jest dla naszych nauczycieli inspiracją do wzmożonej pracy, tak by pod koniec roku móc znaleźć się w gronie 50 szkół, które odbiorą z rąk pani minister wyróżnienie za swoją pracę w zakresie rozwijania zainteresowań i zdolności najmłodszych uczniów w szkole.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.................................................................................................

Transmisja TVP Gorzów Wlkp.

Jesteśmy w telewizji!

Dnia 21 marca 2013 r. zaszczycili nas swoją obecnością niezapowiedziani goście. Byli to dziennikarze z Gorzowa Wlkp. Chcieli przyjrzeć się w jaki sposób nasi uczniowie przygotowali sie do odbioru spektaklu teatralnego       " Pinokio" przygotowanego przez Teatr Lalek " Pleciuga" .

Już po raz drugi nasza szkoła skorzystała z możliwości oglądania transmisji     " na żywo" . Dzieci przygotowały bilety. Był Pinokio i Dżepetto. Dziennikarze przeprowadzili wywiad z Panią Dyrektor, Panią Czesławą Fijak oraz niektórymi uczniami.

Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Wcześniej nasi uczniowie oglądali tą drogą spektakl pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Retransmisję wiadomości można obejrzeć na stronie internetowej TVP Gorzów

Serdecznie zapraszamy

........................................................................................................

Dzień Odkrywania Talentów 2013 w Szkole Podstawowej w Trzebiczu

Dzień 21 marca od kilku lat jest w naszej szkole Dniem Odkrywania Talentów. W tym roku nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne, plastyczne, pochwalić się wiedzą ogólną oraz rozwijać swoje zainteresowania teatralne. By umożliwić swoim kolegom i koleżankom  prezentację  uzdolnień wokalnych Samorząd Uczniowski zorganizował show „Mam talent!” na wzór telewizyjnego programu pod tą samą nazwą. Uczniowie śpiewali solo lub zespołowo piosenki z polskiego repertuaru, do przygotowanych wcześniej profesjonalnych podkładów muzycznych swoich ulubionych wykonawców. Talenty plastyczne naszych uczniów miały swoje odzwierciedlenie w przepięknie wykonanych marzannach klasowych. W konkursie klasowym na najpiękniejszą marzannę liczył się pomysł i oryginalność. Natomiast w Konkursie Wiedzy Ogólnej „Omnibus 2013” uczniowie mogli pochwalić  się swoją wiedzą z różnych dziedzin nauki. 3-osobowe drużyny klasowe rywalizowały w kategorii klas 0-III i IV-VI. Podczas tego konkursu reprezentacje klas w I rundzie rozwiązywały test wyboru, następnie w rundzie II, pt.: „Kto pierwszy, ten lepszy” oprócz wiedzy dodatkowo musiały wykazać się refleksem, a w rundzie III rozwiązywały zagadki. Nagrody indywidualne oraz dla klas w postaci sprzętu sportowego oraz słodkości ufundowane zostały przez prężnie działającą Radę Rodziców naszej szkoły.

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.........................................................................................................

Sprawozdanie z realizacji działań w ramach „Białej zimy 2013”

Szkoła Podstawowa w Trzebiczu

14.01 - 18.01.2013 r.

14.01.2013 – PONIEDZIAŁEK

HASŁO DNIA: „ZIMA  LUBI DZIECI…”

          Pierwszy dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym tematyce bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych . Przeprowadzono pogadankę nt. bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu, udzielania pierwszej pomocy w razie wypadków na lodzie, śniegu oraz w wyniku wychłodzenia organizmu. Następnie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z nagrodami pt. „Bezpieczna zima”. W czasie konkursu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz odgadywały zagadki i rebusy o tematyce zimowej. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Następnie uczniowie wykonali zimowe obrazki farbami, z wykorzystaniem waty imitującej śnieg. Po zajęciach plastycznych dzieci zjadły ciepły obiad, po czym wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie grano w różne gry zespołowe: siatkówka, koszykówka, dwa ognie itp.

15.01.2013 – WTOREK

HASŁO DNIA: „OKIEM OBSERWATORA - MARTWA NATURA”

W czasie wtorkowych zajęć plastycznych dzieci wykonały wazoniki i świeczniki z masy solnej, które następnie malowały farbami i ozdabiały wg uznania koralikami, guzikami, muszelkami czy też cekinami. Następnie dzieci słuchały opowieści o pancerniku Aleksandrze, mówiącą o odkrywaniu siebie. Po obiedzie odbył się konkurs pt.: „Niepełnosprawni są wśród nas”, poruszający problemy niepełnosprawnych we współczesnym świecie. Po konkursie część dzieci, wraz z opiekunem, udała się na salę gimnastyczną na zajęcia ruchowe, a pozostali, pod okiem pani Jolanty Kłos, wzięli udział w konkursie piosenki - karaoke. Zadaniem dzieci było solowe lub grupowe wyśpiewanie wybranych przez siebie piosenek polskich lub zagranicznych. Autorzy najładniejszych wykonań otrzymali nagrody.

16.01.2013 – ŚRODA

HASŁO DNIA: „ZDROWY STYL ŻYCIA - MOIM STYLEM BYCIA”

Trzeci dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym zdrowiu i zdrowemu stylowi życia. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i higieny osobistej podczas konkursu o zdrowiu, zorganizowanego przez pracownika Sanepidu -  panią Marię Chudzik. Wśród zadań konkursowych nie zabrakło pytań dotyczących zdrowego, higienicznego trybu życia, dopalaczy, bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zagadek i rebusów o tematyce zdrowotnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku. Starsze dzieci rozwiązywały także krzyżówki i zadania związane z higieną rąk i bakteriami w ramach akcji „Akademia czystych rąk – CAREX”. Po konkursie dzieci zjadły smaczny obiad, a na deser zrobiły samodzielnie owocową sałatkę z dodatkiem bitej śmietany i kolorowych posypek. Dzień zamknęły mecze: mecz siatkówki dzieci starszych i mecz w dwa ognie dzieci młodszych.

17.01.2013 – CZWARTEK

HASŁO DNIA: „ZWIERZĘTA - PRZYJACIELE CZŁOWIEKA ”

Ten dzień poświęcony był tematyce zwierząt, tych domowych i tych dzikich. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały zwierzątka z papierowych talerzyków. Kolejnym punktem dnia była prezentacja multimedialna o zwierzętach chronionych w Polsce. Następnie chętne dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o zwierzętach „Animals-quiz”. Uczniowie, którzy wykazali się najlepszą wiedzą otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

18.01.2013 – PIĄTEK

HASŁO DNIA: „EKO, CZYLI BLIŻEJ NATURY”

Tego dnia uczniowie oglądali prezentację multimedialną nt. ekologii w Unii Europejskiej i uczestniczyły w pogadance o ekologicznym trybie życia. Później w parach lub małych grupach dzieci wykonały śmieszne ufoludki z plastikowych butelek i kartonowych pudełek. Był też czas na swobodne gry i zabawy w klasie. Starsze dzieci grały w gry świetlicowe, młodsze chętnie kolorowały obrazki. Po obiedzie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

...........................................................................................

 

 

 

 

Przykład dobrej praktyki

Od 2 lat w naszej szkole działa Klub Wolontariusza. Uczniowie pod opieką Pani Agnieszki Kazimierczuk i Anny Blatkiewicz wykonują wiele prac na rzecz innych. O naszych działaniach i sukcesach chcieliśmy poinformować inne szkoły. W związku z tym do Kuratoium Oświaty w Gorzowie Wlkp. został złożony, przez panią dyrektor, wniosek o upowszechnienie naszych działań jako przykładu dobrej praktyki. Wniosek ten został zaakceptowany pozytywnie i 24 stycznia 2013 r.  na stronie Kuratorium Oświaty ukazał się opis działalności naszego klubu. Można zapoznać się z nim na stronie KO w zakładce ; nadzór pedagogiczny, przykłady dobrych praktyk. pod nazwą:         " Naszą pasją jest pomaganie innym - czyli o działalności Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Trzebiczu:

.......................................................................................

Sukcesy naszych tenisistów.

11 stycznia 2013 r. uczniowie naszej szkoły w składzie : Jakub Turczyn, Dominik Owczarzak, Kamil Kruk, Mikołaj Tondel i Jakub Wargin brali udział w Miejsko-Gminnych Mistrzostwach Tenisa Stołowego organizowanych na hali sportowej  przez Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. Uczniowie rozgrywali mecze w systemie grupowym z podziałem na klasy: IV, V i VI. Z każdej grupy wychodziło 2 zawodników, którzy walczyli o medale i miejsca na podium. Uczniowie  z naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdobywając wszystkie pierwsze miejsca.

Klasyfikacja generalna:

kl. IV - I miejsce - Jakub Turczyn

kl. V- I miejsce - Dominik Owczarzak

Kl. VI - I miejsce - Kamil Kruk

              III miejsce - Mikołaj Tondel

 Naszym tenisistom gratulujemy sukcesu !

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

..............................................................................................

„Dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały…”

10 grudnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Tego dnia świętujemy również Dzień Ochrony Praw Dziecka. Z tej okazji 13 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Trzebiczu odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panią Czesławę Fijak oraz uczniów z klas IV-VI. Uczniowie za pomocą scenek z życia wziętych, poprzez recytację wierszy oraz śpiew przedstawili, jakie prawa ma dziecko, w jaki sposób może domagać się ich przestrzegania i gdzie szukać pomocy w razie łamania praw dziecka.

Rodzinny konkurs na ozdobę świąteczną

Po akademii ogłoszono wyniki Rodzinnego konkursu na ozdobę świąteczną. Organizatorami konkursu były panie Jolanta Kłos oraz Czesława Fijak. Konkurs trwał od połowy listopada do 5 grudnia 2012 i miał na celu kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz stwarzał okazję do zaprezentowania zdolności artystycznych uczniom i ich rodzinom. Prace musiały być wykonane samodzielnie, oceniano pomysłowość twórców i oryginalność pracy. Na konkurs wpłynęło 13 prac. I miejsce zdobyła rodzina Bordunów, II miejsce – rodzina Państwa Pieluszczak, III miejsce – rodzina Kwiatkowskich, IV miejsce – rodzina Kazimierczuk. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli wybierać spośród atrakcyjnych nagród, przydatnych w każdym gospodarstwie domowym, m.in.: toster, żelazka, czajniki, komplety misek, dekoracyjne słoje na słodycze, durszlaki, termosy. Dodatkowo każde dziecko otrzymało książkę i czekoladowego Mikołaja. Nagrody zostały ufundowane przez  pana Leszka Jaśków – Dyrektora PGKiM w Drezdenku. Kolejna edycja konkursu już za rok!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

..............................................................................................................

 

Wizyta w schronisku

 4 grudnia 2012 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, już po raz trzeci, odwiedzili podopiecznych ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Dzieci zrzeszone w klubie „Mały Wolontariusz”, działającym w naszej szkole, od października zbierały suchą karmę, konserwy mięsne, koce, kaszę, ryż i makarony dla zwierząt. Dzięki pani Ani Ankutowicz oraz uprzejmości kierownictwa supermarketu „Piotr i Paweł” w Drezdenku, w którym wystawiono kosz na karmę dla zwierząt, w naszą akcję włączyli się także mieszkańcy Drezdenka. Zaopatrzeni w kilka kartonów jedzenia dla zwierząt, kilkanaście torb z suchą karmą oraz koce wyruszyliśmy do schroniska. Na miejscu bardzo ciepło przywitał nas kierownik schroniska, podziękował za przywieziony prowiant i przekazał na ręce młodych wolontariuszy podziękowanie dla szkoły. Był też czas na zwiedzanie schroniska, poznanie jego podopiecznych oraz pamiątkowe zdjęcie. To była miła wizyta, jak zapewniają uczniowie, na pewno nie ostatnia!

W tym dniu dzieci również były na lodowisku.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

...............................................................................................................

Dnia 24 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rejonowym konkursie

" W Europie jeździmy bezpiecznie"

Reprezentacja naszej szkoły: Jakub Turczyn kl. IV

Joanna Kwiatkowska - kl. V

Mikołaj Tondel - kl. VI

Opiekun - Pani mgr Anna Blatkiewicz

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

..............................................................................................

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Laur Janusza Korczaka

Dnia 24 listopada 2012 r. w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Laur Janusza Korczaka. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku, a honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Drezdenka, Lubuski Kurator Oświaty oraz Starosta Strzelecko-Drezdenecki. Celem konkursu było włączenie się w obchody Roku Janusza Korczaka (2012), poszerzanie wiedzy młodego pokolenia poprzez przybliżenie życia i twórczości J. Korczaka, popularyzacja idei Korczaka, poprzez udział dzieci w różnorodnych działaniach, w tym teatralnych, inspirowanych dziełami pisarza i jego postacią oraz umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Konkurs składał się z dwóch części: części pisemnej (test wiedzy) oraz prezentacji scenicznej. W teście wiedzy udział wzięły uczennice klasy VI: Julia Wasilewska i Agata Kalinowska. Dziewczynki przygotowywały się do konkursu pod okiem opiekuna – pani Czesławy Fijak. Mimo ogromnego wkładu pracy dziewczynkom nie udało się zająć znaczącego miejsca. Druga część konkursu polegała na zaprezentowaniu 20-30 minutowej inscenizacji, dowolnie wybranego fragmentu z wybranych pozycji z twórczości J. Korczaka lub dowolnej scenki o tematyce radosnego dzieciństwa i kolorowego świata w myśl idei Korczaka: „Bez pogodnego, pełnego dzieciństwa całe życie jest kalekie”.

Nasza szkoła inscenizacją pt. „O Koziołku Nie-Matołku i ananasach z naszej klasy” wywalczyła drugie miejsce. Do inscenizacji uczniowie (M  . Tondel, B. Kapustka, K. Pieluszczak, N. Pieluszczak, W. Rogielska, W. Timoszek, N. Kruk, J. Kwiatkowska, W. Mikołajczak i Z. Ankutowicz) przygotowywali się pod opieką pań: Anny Blatkiewicz i Agnieszki Kazimierczuk. Dnia 26 listopada 2012 r. podczas apelu uczniowie przekazali statuetkę oraz dyplom na ręce pani dyrektor. Gratulacje!!!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

..............................................................................................................

Już po raz drugi uczniowie klasy I naszej szkoły biorą udział w Programie  edukacyjnym „ KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”. Program ma honorowy patronat Komendanta Głównego Policji i Kuratoriów.

Pierwszoklasiści uczą się jak prawidłowo  przechodzić przez drogę, dlaczego należy zapinać pasy i nosić elementy odblaskowe, jak bezpiecznie bawić się w domu, na podwórku czy szkolnym korytarzu.

W dniach od 19 do 23 listopada 2012 r. uczniowie uczestniczą w Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie.

..........................................................................

PRAWA CZŁOWIEKA ZACZYNAJĄ SIĘ

OD PRAW DZIECKA

 20 listopada przypada 53 rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Deklaracji Praw Dziecka oraz 23 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

O  PRAWACH  DZIECKA

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym
Że dziecko to także człowiek
Tyle że jest mały.

Dlatego ludzie uczeni
Którym za to należą się brawa
Chcąc wielu dzieci los odmienić
Stworzyli dla was mądre prawa.

Więc je na co dzień i od święta
próbujcie dobrze zapamiętać:
 

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego
A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi
I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać
I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami
Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.

Nikt nie może moich listów czytać bez pytania
Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa
A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

Tak się w wiersze poukładały Prawa dla dzieci na całym świecie
Byście w potrzebie z nich korzystały najlepiej jak umiecie.

                                                  Marcin Brykczyński

............................................................................

Kto ty jesteś? Polak mały!

9 listopada 2012 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel i akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademię przygotowała pani Anna Owczarzak – nauczycielka historii – wraz z klasą IV i V, a całość poprowadził przewodniczący szkoły - Kamil Kruk. Odśpiewano hymn państwowy, poczet sztandarowy wystąpił z polską flagą, przewodniczący klas zdali raport, po czym uczniowie klas IV i V w montażu słowno – muzycznym zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom, dlaczego powinni być dumni z faktu, iż są Polakami. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali polskie pieśni wojskowe i patriotyczne. Klasy I-III wykonały lub kupiły flagi polskie, którymi machały podczas śpiewu pieśni. Podniosłość wydarzenia podkreślał galowy strój uczniów.  Pani dyrektor pochwaliła swoich wychowanków za piękny galowy ubiór i poprosiła dzieci, by przypomniały  rodzicom o wywieszeniu polskiej flagi  11 listopada. Poniżej fotorelacja z wydarzenia

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

......................................................................................................................

Dzień Zdrowego Śniadania 2012

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Śniadanie daje moc!”. Akcję zainicjowała w zeszłym roku koalicja Partnerstwo dla Zdrowia, tworzona przez Danone, Lubellę, Biedronkę oraz Instytut Matki i Dziecka. Celem akcji jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W tym roku, tak jak w ubiegłym, w tysiącach szkół podstawowych w Polsce (w zeszłym roku było ich ponad 2400) odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których najmłodsi uczniowie z klas I-III poznali zasady zdrowego żywienia, a następnie wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowywali zdrowe śniadanie. Dzień 8 listopada ogłoszono w  Polsce, wzorem innych krajów europejskich, Dniem Zdrowego Śniadania. Dzień ten jest punktem kulminacyjnym akcji, kiedy to w szkołach w całej Polsce odbywają się wielkie, wspólne śniadania dla dzieci. Nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz paniami wychowawczyniami: p. Teresą Kwiatkowską oraz p. Jolantą Kłos także przygotowali tego dnia wielkie, zdrowe śniadania. Na  śniadaniowym stole nie zabrakło pięknych kanapek, koreczków, świeżych owoców, warzyw, soków owocowych, mleka oraz wody. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły, ucząc się jednocześnie, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie, jak nakryć do stołu i jak kulturalnie zachowywać się podczas posiłku.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

............................................................................................

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie  Pawle II

    Dnia 19 października 2012 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. W  konkursie udział wzięło 17 uczniów ze szkół podstawowych z naszego powiatu, m.in. z Drezdenka,  Strzelec Kraj.,  Zwierzyna,  Starego Kurowa. Konkurs zorganizowany został we współpracy z parafią, którą prężnie zarządza ks. proboszcz Tadeusz Wołoszyn. Swą obecnością zaszczycił organizatorów także starosta strzelecko-drezdenecki – Andrzej Bajko. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wyboru dotyczący najważniejszych faktów z życia Papieża-Polaka.

I miejsce w konkursie zdobył Dominik Owczarzak z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Kilka dni później podczas uroczystego apelu, w czasie którego uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje osiągnięcia i sukcesy, Dominik przekazał puchar na ręce pani dyrektor. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz dyplomy dla szkół oraz pięknie ilustrowane albumy o Papieżu Janie Pawle II. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  pamiątkowe dyplomy, a także upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Drezdenku oraz władze powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.....................................................................................................................

Poznajmy się…

Dnia 18 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Trzebiczu odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci oraz rodziców grupy „0” i klasy pierwszej. Organizatorką i prowadzącą spotkanie była pani Jolanta Kłos – wychowawczyni klasy I. Pomocą służyli także najstarsi uczniowie w szkole – dzieci z klasy VI. Tego dnia  w naszej szkole uczniowie mieli okazję skosztować ciasta upieczone przez mamy dzieci z zerówki. Kolejnym punktem dnia były zabawy integracyjne na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała i wszyscy, ci duzi i ci mali, bawili się wyśmienicie. Można było próbować swych sił w wyścigach rzędów, zabawach z chustą oraz innych zabawach znanych i lubianych od lat, m.in.: „Rolnik sam w dolinie”, „Chodzi lisek koło drogi”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Zwycięzcy zabaw i konkursów nagradzani byli łakociami i równie słodkimi buziakami rodziców. Całość zakończył wspólny poczęstunek dzieci i ich rodziców

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

..................................................................................................................

Spotkanie z teatrem

15 października 2012 r. w naszej szkole gościliśmy aktorów z objazdowego teatru lalek PINOKIO, jednego z największych objazdowych teatrów lalek w Polsce. Aktorzy przybliżyli dzieciom świat teatru, opowiadając o swojej pracy i sztuce animacji kukiełkami. Następnie dzieci obejrzały spektakl edukacyjny pt. „Pinokio” w wykonaniu animatorów teatru. Przedstawienie uzupełniała piękna, ręcznie malowana scenografia, kukiełki własnej produkcji oraz piękna muzyka. Uczniowie mięli okazję przekonać się, że istnieje jeszcze inny świat poza tym, znanym z monitora telewizora czy komputera.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.......................................................................................................................

Dzień Edukacji Narodowej czyli rzecz o blaskach i cieniach zawodu nauczyciela…

Dnia 12 października 2012 w Szkole Podstawowej w Trzebiczu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu szkolnego. Następnie pani dyrektor odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, po czym wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli szczególne sukcesy w swej pracy. Po wystąpieniu pani dyrektor nadszedł czas na występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas V i VI oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego – panią Czesławę Pieluszczak. W występie uczniów nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły, wszystkich razem i każdego z osobna. Wręczono specjalne nagrody dla nauczycieli w kilkunastu kategoriach w ramach plebiscytu „Szkarłatna różą”. Rozstrzygnięto także plebiscyt na najsympatyczniejszego nauczyciela, którym została pani Anna Blatkiewicz - nauczycielka wychowania fizycznego.  Następnie w zabawnym skeczu uczniowie przedstawili blaski i cienie zawodu nauczyciela oraz zaprezentowali wyposażenie współczesnego nauczyciela. Była to miła, pełna wzruszeń uroczystość.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii. ....................................................................................

Pasowanie na ucznia

11 października 2012 r. pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Do braci uczniowskiej w tym roku szkolnym przyjętych zostało 11 dzieci. Wychowawczynią klasy I została pani Jolanta Kłos, która wraz ze swoimi nowymi podopiecznymi przygotowała na tę okazję część artystyczną. Zanim bowiem nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Uroczystość uświetnili zaproszeni rodzice oraz uczniowie starszych klas z wychowawczynią. Po występie pierwszaczków, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Uczniowie złożyli ślubowanie, po czym każde dziecko zostało przyjęte przez panią dyrektor do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem. Uczniowie otrzymali od swej wychowawczyni drobne upominki, m.in. plany lekcji, przyborniki na biurko, kolorowe długopisy i bańki mydlane. Uczniowie klas drugiej i trzeciej powitali młodszych kolegów, życzyli im wielu sukcesów i wręczyli im czekolady. Żaczki – pierwszaczki były bardzo szczęśliwe, o czym świadczą uśmiechy na twarzach. Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

................................................................................

Chłopaki, sto lat!!!

 Dnia 27 września 2012 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Święto to obchodzone jest w Polsce 30 września każdego roku jako przeciwwaga dla Dnia Kobiet. Szczególnie popularne jest ono wśród nastolatków, zwłaszcza w środowiskach uczniów i studentów. Tego dnia chłopcy z naszej szkoły otrzymali od dziewcząt drobne upominki w postaci zabawek i słodyczy, a Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – panią Czesławą Pieluszczak zorganizował dyskotekę szkolną połączoną z konkursami i zabawami. Dziewczęta z klasy VI zabawiały młodsze dzieci, a szkolny DJ – Jakub Wargin zadbał o dobrą muzykę. Wręczono także nagrody zwycięzcom plebiscytu na „Najsympatyczniejszego chłopca”, osobno w kategorii klas 0-III i IV-VI. Najsympatyczniejszym chłopcem w kategorii klas młodszych został Wiktor Wochnik, natomiast w kategorii klas starszych koronę zdobył Kamil Kruk. Gratulujemy

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

........................................................................

Ratajada” – lekiem na nudę i zepsucie

 Rokrocznie uczniowie z naszej szkoły biorą udział w cyklu imprez sportowych „Ratajada – młodzież przeciw uzależnieniom”. Impreza zaczyna się zawsze na początku roku szkolnego biegami przełajowymi. Następnie klasy rywalizują ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych, siatkówce, koszykówce, piłce nożnej i innych. Podczas uroczystego zakończenia Ratajady, tj. w kwietniu każdego roku, zwycięskie zespoły otrzymują puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. 26 kwietnia 2012 r. nasza reprezentacja uczniów przywiozła puchar oraz dyplom, które otrzymała w Strzelcach Kraj. za udział w XIII edycji całorocznego cyklu imprez sportowych „Ratajada”. Poza tym uczniowie wzięli udział w loterii, w której dzięki licznym sponsorom do wygrania były atrakcyjne nagrody rzeczowe, i aż czworgu z nich udało się wylosować wartościowe upominki. Z tej okazji 19 września 2012 r. gościliśmy w naszej szkole wicestarostę strzelecko-drezdeneckiego pana Wiesława Pietruszak, który przyjechał by osobiście pogratulować zwycięzcom i wręczyć im nagrody, m.in.: myszy bezprzewodowe, suszarkę do włosów, toster i mikrofalówkę. Nasz gość wyraził swe uznanie dla zainteresowań sportowych naszych wychowanków oraz zachęcał do dalszej aktywności fizycznej i nieulegania nałogom.

Gratulacje! Tak trzymać!

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.................................................................................................................

Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły 2012

20 września 2012 odbył się, już po raz trzeci, Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły. Bieg ten rokrocznie otwiera w naszej szkole sezon rozgrywek sportowych. Wyścig rozgrywa się zawsze w dwóch kategoriach: klasy młodsze: 0 - III i klasy starsze: IV - VI. Impreza sportowa rozpoczęła się od porządnej rozgrzewki oraz wytyczenia trasy biegu. Rozgrzewkę dla klas młodszych poprowadziły uczennice z klasy VI. Rozgrzewką dla klas starszych zajęła się pani Anna Blatkiewicz – nasza „wuefistka”. Bieg odbył się na boisku Klubu Sportowego „URAN”. Pogoda dopisała. Po biegu odbył się uroczysty apel. Zwycięska klasa w każdej z kategorii otrzymała z rąk pani dyrektor puchar, który będzie mogła eksponować w swojej klasie przez cały rok szkolny. W tym roku najszybsi okazali się Bartłomiej Musiałowski             z klasy III oraz Robert Kołodziej z klasy V. Uczniowie ci dobiegli do mety jako pierwsi zostawiając rywali daleko w tyle, i zdobywając tym samym puchary dla swoich klas. Gratulujemy!!!

 

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

.....................................................................................................................

Zwycięstwa naszych Orlików.

W okresie od września 2012 r. do połowy października 2012 r. chłopcy z rocznika 2002 i młodsi biorą udział w rozgrywkach w ramach ligi Orlików. W rywalizacji bierze udział 5 zespołów: „ Lubuszanin” Drezdenko, „ Błyskawica Gościmiec”, „ Sokół” Gościm, „ Radowiak” Radowo i „ URAN” Trzebicz. Nasi uczniowie w składzie: Turczyn Jakub ( kapitan zespołu), Broniewski Dawid, Nowak Patryk, Purzycki Michał, Górniak Sebastian, Konrad Ratajczak,  Tokarski Daniel, Kaczmar Kacper, Rogielski Dominik, Musiałowski Bartłomiej, Reszke Martyna, Wochnik Wiktor, Woźniak Filip, Tymek Stanisław - reprezentują barwy Klubu Sportowego „ URAN” Trzebicz.

Uczniowie systematycznie i z zaangażowaniem uczestniczą w treningach, które odbywają się 2 razy w tygodniu pod okiem trenera Dariusza Turczyn. Ma to swoje przełożenie na osiągane przez nich sukcesy:

I turniej – II miejsce

II , III i IV turniej – I miejsce

Ostatnie rozgrywki odbędą się  06 .10.2012 r. w Gościmiu a później przerwa zimowa trwająca do kwietnia.

Życzymy naszym najmłodszym sportowcom kolejnych sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

 

„Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego”

Dnia 12 czerwca 2012 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Drezdenku odbyło się rozstrzygnięcie II powiatowego konkursu plastycznego pt. „Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego”. Konkurs zorganizowany został przez  Publiczne Przedszkole w Drezdenku oraz Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 120 prac plastycznych przedszkolaków z całego powiatu (m.in. ze Strzelec Krajeńskich, z Drezdenka, z Gościmia, z Goszczanowa, z Tuczna oraz z Trzebicza). Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:  5- i 6-latków. W kategorii dzieci 6-letnich Ewelina Kazimierczuk z klasy „0” z naszej szkoły, podopieczna pani Małgorzaty Wierciak, zdobyła II miejsce. Ewelina odebrała nagrodę oraz dyplom z rąk dyrektora Powiatowego Centrum Zdrowia. Po uroczystym wręczeniu nagród dzieci z Publicznego Przedszkola w Drezdenku przedstawiły przygotowaną specjalnie na tę okazję część artystyczną. Przedszkolaki tańczyły poloneza, śpiewały piosenki o tematyce zdrowotnej oraz recytowały wiersze. Następnie dzieci udały się na zdrowy poczęstunek, który składał się z owoców i soków owocowych, a potem obejrzały przedstawienie przygotowane przez teatr lalek z Gorzowa Wlkp. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.............................................................................................

Festyn Integracyjny z okazji Dnia Dziecka

 1 czerwca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Trzebiczu odbył się Festyn Integracyjny z okazji Dnia Dziecka. Festyn zorganizowano przy wsparciu Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu oraz dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.  W festynie oprócz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu udział wzięły klasy I- III ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kurowie oraz klasa  I z Zespołu Szkół w Kłodawie. Dzieci rywalizowały ze sobą w wielu konkurencjach: klasy II i III -  w konkursie wiedzy ogólnej „Omnibus”, klasy 0-III brały udział w konkursie skakanki oraz hula-hop, spróbowały także swoich sił w wyścigach rzędów. Odbył się także, już po raz drugi, Bieg Patrolowy o Puchar Puszczy Noteckiej, osobno dla klas 0-III i IV-VI. Chętni mogli także sprawdzić swoją wiedzę przy stoisku z maskotkami, gdzie miała miejsce loteria zagadkowa. Odbyły się także mecze: mecz koszykówki dziewcząt z klas IV-VI oraz mecz piłki nożnej chłopców z klas III-VI.  Po rozegraniu wszystkich zaplanowanych na ten dzień konkurencji, wszyscy zebrali się przed szkołą na uroczystym apelu. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie wcześniej piosenkę, po czym przyszedł czas na wręczenie nagród zwycięzcom indywidualnym oraz drużynom w poszczególnych konkurencjach. Dzięki przychylności Urzędu Marszałkowskiego nagród i słodkości było dużo i nie było dziecka, które odeszłoby z pustymi rękami. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, gry planszowe, piłki, koła hula-hop, zabawki oraz słodycze. Dziękujemy!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

............................................................................................................

Ratujemy i uczymy ratować

Szkoła Podstawowa w Trzebiczu uczestniczy w programie RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ (RUR) Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od stycznia 2008 roku Program Ratujemy i Uczymy Ratować został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej RP. WOŚP przeszkoliła do tej pory 24 486 nauczycieli z 11 835 szkół. Programem objętych jest ponad półtora miliona dzieci. Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Trzebiczu pod okiem przeszkolonego instruktora – pani Jolanty Kłos - uczyli się, jak udzielać pierwszej pomocy  i 11 maja 2012 r. zdali egzamin kursu pierwszej pomocy. 28 maja br. podczas apelu pani Jola wraz z panią dyrektor wręczyła dzieciom certyfikaty ukończenia kursu  z podpisami Jurka Owsiaka.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

..........................................................................................................

Dzień Mamy  i Taty

31 maja 2012 r. dzieci z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu zaprosiły swoje mamy    i tatusiów na występ artystyczny z okazji Święta Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Zerówkowicze recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej  zatańczyli taniec z pomponami do piosenki „Futbol” Maryli Rodowicz. Nie zabrakło też konkurencji dla rodziców, które przygotowała wychowawczyni klasy „0” – pani Małgorzata Wierciak. Mamy skakały na skakance oraz kręciły hula-hop, tatusiowie zmierzyli się konkurencji ubierania dziecka na czas. Zwycięzcy rodzice zasłużyli na najsłodsze nagrody – buziaki swych pociech. Następnie dzieci wręczyły swoim rodzicom samodzielnie wykonane prezenty – dla mam były laurki, dla tatusiów – medale, po czym wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

............................................................................................................

Nie pozwalamy sobie na błędy!

 Dnia 12 maja 2012 r. w SP nr 1 w Drezdenku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Ortograficzne zmagania”. W konkursie tym uczniowie Szkoły Podstawowej  Trzebiczu: Julia Tondel oraz Kacper Wojdyła (klasa III) zdobyli drużynowo II miejsce, natomiast indywidualnie Julia Tondel zajęła III miejsce, a Kacper Wojdyła IV miejsce. Uczniowie dzielnie walczyli i udowodnili, że potrafią zwyciężać w starciach z „bykami” ortograficznymi i niestraszne im corridy ortograficzne! Podczas apelu 28 maja br. uczniowie wręczyli pani dyrektor puchar, który wygrali w konkursie. Gratulujemy!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

..................................................................................

Języki nie gryzą!

Udowodnili to drugo- i trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. 15 maja 2012 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Święto to obchodzone jest 9 maja, jednakże z powodu różnorodnych zawodów i konkursów, w jakich udział brali nasi uczniowie, zmuszeni byliśmy przesunąć jego obchody w naszej szkole.  Rokrocznie uroczystość tę poświęcamy jednemu lub kilku wybranym krajom europejskim, starając się przybliżyć dzieciom ich kulturę i zwyczaje.  W tym roku święto to poświęciliśmy Niemcom, jako jednemu z członków założycieli Unii Europejskiej.  Wszyscy członkowie społeczności szkolnej spotkali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez panią Agnieszkę Kazimierczuk oraz uczniów klasy II i III. Klasa III wystawiła przedstawienie o 12 miesiącach pt. „Julchen im Zauberwald” oraz zaprezentowała piracką piosenkę. Uczniowie klasy II swoim przedstawieniem pt. „Wir machen eine Reise” zabrali nas w podróż pociągiem, a następnie wykonali układ taneczny do piosenki „Komm und tanz mit mir!”. Pani Kazimierczuk opowiadała dzieciom o fladze Niemiec i fladze Unii Europejskiej, ich kolorystyce oraz historii. Następnie pani Anna Owczarzak oraz uczniowie klasy V przybliżyli dzieciom, w jaki sposób Unia Europejska troszczy się o środowisko naturalne oraz jak my w swoim otoczeniu możemy funkcjonować ekologicznie, czyli tak, by nie szkodzić środowisku naturalnemu. Piątoklasiści zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty o tematyce ekologicznej oraz krótkie referaty nt. oszczędzania wody, palenia śmieci i unikania hałasu.

Tydzień sukcesów

 Wspólne spotkania są zawsze doskonałą okazją do pochwalenia się osiągniętymi sukcesami. W tym dniu pani Anna Owczarzak wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA.

Korzystając z okazji pani dyrektor wręczyła medale uczniom oraz puchary dla klas – zwycięzców Biegu o Puchar Wiosny, który odbył się w naszej szkole 9 maja 2012 r. Bieg odbył się w dwóch kategoriach: klas 0-III i IV-VI. W kategorii klas 0-III zwyciężyła klasa III (puchar wywalczył Michał Purzycki), natomiast w kategorii klas IV-VI klasa IV (najszybszy był Robert Kołodziej).

Dyrektor szkoły pochwaliła także naszą drużynę piłkarską, która 8 maja 2012 r. wywalczyła II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

Następnie na scenie pojawiła się 3-osobowa drużyna złożona z uczniów klas I-III, która  11 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Drawinach w pięknym stylu wywalczyła IV miejsce w konkursie o twórczości Jana Brzechwy. Nie obyło się bez rzęsistych braw.

Szóstoklasiści też nie pozostawali w tyle! Uczennice klasy VI: Patrycja Kwiatkowska i Jagoda Sernik przekazały na ręce pani dyrektor puchar i dyplom za zajęcie I  miejsca w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu, który odbył się 12 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Niegosławiu. W konkursie tym uczennice wykazały się nie tylko dużą wiedzą, ale także umiejętnościami sportowymi.  Do konkursu uczennice przygotowywały panie: Anna Blatkiewicz (część sportowa) oraz pani Anna Owczarzak (część teoretyczna konkursu). Gratulujemy!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

..............................................................................................................

Zdobywamy nowe wiadomości

i umiejętności

15 maja 2012 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w prezentacji multimedialnej w ramach projektu SWOI  ( Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji). Prelekcję prowadził pan Marcin Bagrowski. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości i umiejętności z zakresu informatyki. Dowiedzieli się z jakich programów można korzystać bezpłatnie. Prelegent zachęcał uczestników prezentacji do podejmowania kształcenia na kierunkach informatycznych i technicznych, które zwiększają szansę na znalezienie dobrej i dobrze płatnej pracy po ukończeniu szkoły. Uczniowie otrzymali drobne upominki: długopisy, smycze, plakietki itp.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.......................................................................................................

Witaj, majowa jutrzenko!

Dnia 27 kwietnia 2012 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Trzebiczu uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Majowych.  Poczet sztandarowy wciągnął na maszt polską flagę, odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego, przewodniczący klas zdali raport, po czym grupa uczniów pod kierownictwem pani Anny Owczarzak – nauczycielki historii w naszej szkole -  przedstawiła przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały patriotyczne pieśni, przybliżyły społeczności szkolnej wielkich ludzi i wielkie wydarzenia, które miały miejsce wiele lat temu, ale były bardzo ważne dla naszego państwa.  Wszyscy uczniowie ubrani byli tego dnia „na galowo” i wykonali polskie flagi, które podczas apelu powiewały na wietrze. Następnie głos zabrała pani dyrektor. Podziękowała ona uczniom za przygotowanie części artystycznej, pochwaliła dzieci za to, że pamiętały o odświętnym ubraniu, i że potrafiły odpowiednio się zachowywać podczas apelu w obliczu polskich symboli narodowych. Przypomniała także o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżającego się długiego weekendu majowego. Później reprezentacja uczniów wręczyła pani dyrektor puchar oraz dyplom, które dzień wcześniej otrzymała w Strzelcach Kraj.  za udział w XIII edycji całorocznego cyklu imprez sportowych „Ratajada – młodzież przeciw uzależnieniom”.  Po apelu wszyscy udali się do klas na lekcje.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

......................................................................................................

Sukces naszego trzecioklasisty!

        18 kwietnia 2012r. Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku organizował Miejsko-Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Zawody odbyły się na hali sportowej w Drezdenku. Uczniowie ze szkół podstawowych startowali w 2 kategoriach : kl. IV-V oraz kl. VI.

        Uczeń klasy III  naszej szkoły - Jakub Turczyn wystartował w   

        kategorii klas IV- V i zajął I miejsce zdobywając złoty medal.

        Uczeń kl. VI- Jakub Wargin zdobył VI miejsce w kat. klas VI.

Gratulujemy sukcesu.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

 

..............................................................................................................

Sprawdzian w klasie VI

3 kwietnia 2012 r. klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, jak wszystkie VI klasy w tym dniu, pisała pierwszy w swoim życiu poważny egzamin – sprawdzian w klasie VI. Tuż przed godziną 9:00 przedstawiciele klas udali się z panią dyrektor do jej gabinetu. Dyrektor szkoły otworzyła szafę pancerną i wyjęła z niej zestawy. Uczniowie sprawdzili, czy wszystko jest w porządku, i czy zestawy są zamknięte, obejrzeli tzw. „bezpieczne koperty”,  po czym wszyscy zdający i członkowie zespołów nadzorujących udali się do sal. Każdy z uczniów wylosował miejsce i otrzymał zestaw zadań do rozwiązania. Wyniki pod koniec maja. Trzymamy kciuki, by wszystkim dobrze poszło i by byli z siebie zadowoleni!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.....................................................................

Stop wypalaniu traw!

Dnia 29 marca br. w Szkole Podstawowej w Trzebiczu gościliśmy strażaka z Komendy Głównej Straży Pożarnej w  Strzelcach Krajeńskich.  Celem spotkania było poinformowanie młodych ludzi o szkodliwości wypalania traw i o niebezpieczeństwach wiążących się z tym procederem. Strażak przedstawił uczniom skutki wypalania łąk.  Odpowiadał także na pytania dzieci dotyczące jego  pracy.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

.......................................................................................................

Jajko w roli głównej…

    Dnia 28 marca br., już po raz drugi, gościliśmy w Szkole Podstawowej w Trzebiczu pana Henryka Pieluszczak wraz z córką – panią Pauliną Pieluszczak. Ponieważ święta wielkanocne tuż, tuż -  nasi goście przeprowadzili z uczniami wielkanocną lekcję zdobienia pisanek. Artyści ubrani byli w XIX-wieczne stroje ludowe, które uszyła kiedyś mama pana Henryka. Pan Henryk wprowadził dzieci w tajemnice wydrapywania jajek oraz tajniki rysunku. Motywami przewodnimi w sztuce artysty są zwierzęta, głównie te dzikie: jelenie, zające, dziki oraz natura. Pani Paulina pokazała dzieciom jak ozdobić jajko woskiem, makaronem, farbą akrylową, za pomocą wstążek czy przy użyciu techniki decoupage. Artyści mieli ze sobą także sporą kolekcję własnych „ pisankowych dzieł”, wykonanych na jajkach gęsich, kaczych, strusich oraz kurzych, które wzbudziły ogromny zachwyt i zainteresowanie uczniów. Nie zabrakło też elementu wykorzystania wiedzy w praktyce – po prezentacji naszych gości, dzieci zabrały się do samodzielnego zdobienia jaj, wybranymi technikami, a nasi artyści pomagali dzieciom w razie problemów i służyli radą. W międzyczasie każde dziecko mogło podejść do pana Henryka i otrzymać jajko z dowolnie wydrapanym zwierzątkiem i dedykacją. Dziękujemy naszym gościom i prosimy o pamięć o nas w przyszłym roku.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

................................................................................

Wspieramy samorządność, rozwijamy talenty…

Dzień 21 marca był w Szkole Podstawowej w Trzebiczu Dniem Odkrywania Talentów. Od wielu lat jest to w naszej szkole także Dzień Samorządności i to właśnie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – panią Agnieszką Kazimierczuk – przygotował obchody tego święta. W tym dniu wszyscy, ci młodsi i ci starsi, mogli spróbować swych sił w konkursie plastycznym, konkursie piosenki oraz w quizie wiedzy ogólnej „Omnibus 2012”. Nasi niepełnosprawni koledzy – Jakub i Norbert – byli w tym dniu także wśród nas. Uczniowie klasy szóstej mogli sprawdzić się w zawodzie nauczyciela, prowadząc z młodszymi klasami dwie pierwsze lekcje. O improwizacji nie mogło być mowy! Wszyscy młodzi nauczyciele musieli się wcześniej solidnie przygotować do zajęć, prosząc o pomoc i materiały potrzebne do przeprowadzenia lekcji doświadczone grono pedagogiczne. Na długiej przerwie cała szkoła przeszła w kolorowym korowodzie przez wieś, prezentując mieszkańcom wykonane marzanny oraz grając na instrumentach i głośno śpiewając. Ten „pozytywny hałas” jaki robili wokół siebie uczestnicy korowodu, miał skutecznie odstraszyć od nas zimę, w końcu to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Kolejnym punktem dnia był klasowy konkurs na najpiękniejszą marzannę. Bezstronne jury w składzie: pan Bogdan (woźny), pani Basia (sprzątaczka) oraz pani dyrektor długo się naradzało. Pierwsze miejsce w tym konkursie  zajęła klasa VI, wygrywając piłkę do gry w piłkę nożną . W „Omnibusie” w kategorii klas 0-III najlepsza okazała się klasa II, a w kategorii klas IV-VI, klasa V. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki dla swoich klas. Następnie odbyło się wręczenie nagród indywidualnych zwycięzcom kolejnych konkursów przeprowadzonych tego dnia. Ostatnim punktem dnia było wręczenie dyplomów uznania oraz czerwonych róż nauczycielom oraz pracownikom obsługi – zwycięzcom plebiscytu „Szkarłatna róża 2012”. Plebiscyt przeprowadzony został tydzień wcześniej przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas 0-III głosowali w jednej tylko kategorii: „Idol maluchów”, natomiast klasy IV-VI aż w 9 różnych kategoriach, np. Wirtuoz rachunków, Muza młodych talentów, Poskramiaczka języków obcych, Mistrzyni ekologii i działań wojennych, Złota Rączka itd. Nagrodzonym gratulujemy!

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do Galerii.

...................................................................................................................

Sprawozdanie z realizacji działań w ramach „Białej zimy”

Szkoła Podstawowa w Trzebiczu

13.02 - 17.02.2012 r.

13.02.2012 – PONIEDZIAŁEK

HASŁO DNIA: ” JESTEM POLAKIEM, JESTEM EUROPEJCZYKIEM”

Pierwszy dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym tematyce patriotycznej i europejskiej. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Unii Europejskiej oraz o miejscu Polski w zjednoczonej Europie, a następnie mogły sprawdzić swoją wiedzę o Unii i o swoim kraju w quizie, pt. „Co wiem o Europie?”, w czasie którego odpowiadały na pytania dotyczące Polski i Europy oraz odgadywały zagadki i rebusy o tematyce europejskiej i patriotycznej. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody. Następnie uczniowie wybierali sobie jeden z krajów europejskich i rysowali jego flagę. Dzieci miały także czas na wspólny posiłek. Po śniadaniu rozegrany został turniej w dwa ognie na sali gimnastycznej.

14.02.2012 – WTOREK

HASŁO DNIA: ” ”NA GÓRZE RÓŻE…” – WALENTYNKI

W czasie wtorkowych zajęć dzieci poznały historię Dnia Zakochanych, czyli Walentynek oraz wykonały walentynkowe kartki. Zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą kartkę lub wierszyk walentynkowy, a wszyscy uczestnicy konkursu dostali lizaki w kształcie serc. Po przerwie śniadaniowej dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie rozegrany został mecz piłki siatkowej dla starszych oraz mecz w dwa ognie dla młodszych.

15.02.2012 – ŚRODA

HASŁO DNIA: ” W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

Trzeci dzień ferii był w naszej szkole dniem poświęconym zdrowiu i zdrowemu stylowi życia. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i higieny osobistej podczas konkursu o zdrowiu, zorganizowanego przez pracownika sanepidu, panią Marię Chudzik. Wśród zadań konkursowych nie zabrakło pytań dotyczących zdrowego, higienicznego trybu życia, bezpieczeństwa w czasie ferii oraz zagadek i rebusów o tematyce zdrowotnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku. Następnie dzieci podzieliły się na cztery grupy, których zadaniem było wykonanie owocowej sałatki. Młodzi kucharze mięli do dyspozycji owoce, bitą śmietanę oraz kolorowe posypki. Zadbano też o dekorację stołów i atrakcyjne podanie deserów. Wszystkie sałatki smakowały wyśmienicie! Dzień zamknęły gry i zabawy na sali gimnastycznej.

16.02.2012 – CZWARTEK

HASŁO DNIA: „W KARNAWALE…”

Ten dzień upłynął nam pod hasłem karnawałowych szaleństw. Dzieci wykonały maski karnawałowe. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa w maskach. Kulminacyjnym punktem dnia było pieczenie gofrów. Starsze uczennice zajęły się przygotowaniem ciasta wg podanego przepisu, a następnie piekły gofry pod okiem opiekunów. Młodsi uczniowie zajęli się dekoracją stołów. Było bardzo wesoło, a gofry własnej roboty smakowały wybornie! Kolejnym punktem dnia był konkurs muzyczny - karaoke. Zadaniem dzieci było solowe lub grupowe wyśpiewanie wybranych przez siebie piosenek polskich lub zagranicznych. Autorzy najładniejszych wykonań otrzymali nagrody.

17.02.2012 – PIĄTEK

HASŁO DNIA: „ZWIERZĘTA - PRZYJACIELE CZŁOWIEKA ”

Tego dnia uczniowie oglądali film oraz prezentację multimedialną o zwierzętach chronionych w Polsce, a następnie odpowiadali na pytania do filmu/prezentacji. Później młodsze dzieci wykonały zwierzątka z masy solnej, a starsze grały w gry świetlicowe, wśród których najbardziej ulubiły sobie „Bingo”. Po przerwie śniadaniowej starsi uczniowie czytali młodszym bajki o zwierzętach, zarówno te bardziej, jak i mniej znane. Chętne dzieci wykonały ilustracje do wybranych przez siebie bajek.

OPRACOWAŁY: AGNIESZKA KAZIMIERCZUK, JOLANTA KŁOS

 

...................................................................................................................

Walentynki szkolne 2012

     Dnia 9 lutego 2012 r. w naszej szkole odchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Walentynki. Choć święto to wypada dopiero 14 lutego, nasi uczniowie świętowali już teraz, bo od poniedziałku 13 lutego rozpoczynają się wyczekiwane przez wszystkich ferie zimowe. Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę , w czasie której wybrano króla i królową balu w kategorii klas 0-III i IV-VI oraz odbyły się liczne konkursy z nagrodami. Rozdawano także pocztę walentynkową, która przez cały tydzień „spływała” do skrzynek ustawionych w holu szkoły. DJ-e z klasy V i VI zafundowali społeczności szkolnej garść gorących rytmów, tak na rozgrzewkę, w ten mroźny zimowy dzień.

Aby obejrzeć zdjęcia - zapraszamy do Galerii. ...........................................................

Choinka szkolna 2012

     4 lutego 2012 r. na sali wiejskiej w Trzebiczu odbyła się choinka szkolna zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Trzebiczu dla naszych uczniów oraz dla społeczności lokalnej. Impreza ta co roku wzbudza ogromne zainteresowanie środowiska lokalnego. Oprócz naszych uczniów na choince co roku gościmy rodziców oraz absolwentów naszej szkoły, często z ich dziećmi i całymi rodzinami. Choinkę otworzyła pani dyrektor, która przywitała wszystkich uczniów oraz zgromadzonych gości. Następnie dzieci z koła teatralnego, prowadzonego przez panią Małgorzatę Wierciak zaprezentowały przedstawienie pt. „W krainie fantazji”. Na zabawę choinkową przybył także Święty Mikołaj, który wszystkim dzieciom przyniósł paczki, a potem mimo podeszłego wieku zatańczył z dziećmi „kaczuchy” i poprowadził pociąg. Jak na zabawę przystało, do tańca przygrywała nam orkiestra. Solistka – pani Kasia – porwała maluchy do walczyka labado oraz poprowadziła pokaz mody. Każdy mógł się przedstawić i pochwalić swoim pięknym przebraniem. Uczennice z klasy VI przygotowały i poprowadziły kiermasz zabawek. Jeśli ktoś zgłodniał w tańcu, mógł się posilić w bufecie, w którym mamy serwowały pyszne hot-dogi oraz orzeźwiające napoje. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczą uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych. Zapraszamy za rok.

Aby obejrzeć zdjęcia - zapraszamy do Galerii.

.............................................................................................. Konkurs na ,,KRÓLA I KRÓLOWĄ GŁOSKOWANIA”.

 W dniu 16 grudnia 2011 r. w ramach realizacji programu "KUBUSIOWI PRZYJACIELE  NATURY”  odbył się konkurs głoskowania wyrazów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. W konkursie udział wzięli uczniowie z grupy zerowej . Obserwatorami konkursu byli  rodzice dzieci sześcioletnich. Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie:

·        dyr. szkoły B. Turczyn

·        T. Kwiatkowska

·        M. Wierciak

Najlepszymi umiejętnościami wykazali się:

Wiktoria Sokalska

Ewelina Kazimierczuk

Michał Krupa

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Drezdenku.

Zdjęcia z konkursu zamieszczone są w Galerii.

.......................................................................................................................

 

Wizyta w schronisku

Dnia 27 października 2011 r., już po raz drugi, uczniowie z klas III-VI z naszej szkoły odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Dzieci przekazały na ręce pracowników schroniska ciepłe koce i kołdry, suchą karmę dla psów i kotów oraz konserwy, kaszę, ryż i makarony. Wszystkie te rzeczy uczniowie zdobyli dzięki przeprowadzonej w szkole zbiórce na rzecz zwierząt z gorzowskiego schroniska, która trwała przez cały październik. Celem zbiórki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt oraz szerzenie wśród młodych ludzi idei wolontariatu. W nagrodę za swoją pracę dzieci odwiedziły schronisko, poznały jego „wychowanków” oraz dostały od administracji schroniska pamiątkowy dyplom-podziękowanie dla szkoły. Uczniowie zapewniają, że nie po raz ostatni wyciągają swoją pomocną dłoń w stronę zwierząt.

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w SP w Trzebiczu

 1 września 2011 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Trzebiczu, którą poprowadził ks. Tadeusz Wołoszyn. Następnie odbył się apel: odśpiewano hymn państwowy, poczet sztandarowy wciągnął na maszt polską flagę, a świeżo upieczeni przewodniczący klas zdali raport. Pani dyrektor – Beata Turczyn – powitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególnie ciepło witaliśmy „zerówkowiczów”, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. Następnie pani dyrektor odczytała list od lubuskiego kuratora oświaty, pana Romana Sondej, który życzył uczniom wielu sukcesów i jak najlepszych wyników w nauce. Nauczycielka matematyki – pani Czesława Pieluszczak – otrzymała z rąk dyrektora szkoły nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy. Jeszcze tylko słów kilka o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły…i nowy rok szkolny możemy uważać za otwarty! Powodzenia!

Dobre serca mamy i zwierzętom pomagamy!

2 czerwca 2011 r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Trzebiczu wraz z nauczycielami odwiedzili gorzowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt "Azorki” ofiarując suchą karmę, ryż i makaron dla psów. Pokarm zakupiono za pieniądze uzyskane ze zbiórki zorganizowanej przez nauczycielkę przyrody - panią Annę Owczarzak oraz klasę V. Pieniądze zbierano od Dnia Dobrych Uczynków, który w naszej szkole przebiegł pod hasłem: "Dobre serca mamy i zwierzętom pomagamy!”, przez cały maj. W nagrodę dzieci pojechały do schroniska, by samodzielnie przekazać pokarm dla psów, zostały oprowadzone po placówce, mogły przyjrzeć się pracy opiekunów i wolontariuszy oraz… poznać bliżej kilku podopiecznych! Ileż było radości! Uczniowie obiecali, że nie jest to ich ostatnia wizyta w schronisku i już planują od września zbierać koce, pościel i wykładziny na legowiska dla psów na zimę.

Dzień Europy w Trzebiczu

11 maja 2011 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielką języka niemieckiego, panią Agnieszką Kazimierczuk, przygotowali dla całej społeczności szkolnej godzinne przedstawienie pt. "Europo, witaj nam!”.
Spektakl był podróżą po kilku krajach Europy i miał na celu przybliżenie uczniom treści związanych z Unią Europejską oraz zapoznanie z kulturą, sztuką i tradycjami wybranych państw należących do Unii Europejskiej. Dzieci poznały ciekawe miejsca, znane zabytki, słuchali opowieści o słynnych ludziach, o tradycjach i zwyczajach: poznali słoneczną Grecję i Hiszpanię, malowniczą Austrię, królewską Wielką Brytanię oraz romantyczną Francję.
Podczas przedstawienia uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak robi się tradycyjną sałatkę grecką, poznali wielkich myślicieli greckich, mitycznych bogów greckich, Napoleona, Coco Chanel, królową Elżbietę, hiszpańskich matadorów oraz piłkarzy z angielskich klubów sportowych, obejrzeli występ liverpoolskiego zespołu "The Beatles” oraz kankana w wykonaniu dziewcząt z klasy IV i V. Całość przeplatana była piosenkami, nie tylko w języku polskim!

Na galowo, czyli jak się

świętuje w Trzebiczu

Cała społeczność szkolna wystąpiła w stroju "galowym”, poczet sztandarowy wciągnął na maszt biało-czerwoną flagę, odśpiewano hymn państwowy, przewodniczący klas zdali raport, po czym klasa VI zaprezentowała montaż słowno-muzyczny z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pt. "Opowiedz nam moja Ojczyzno”. Apel był okazją do przybliżenia uczniom idei Świąt Majowych. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego 1 maja obchodzimy Święto Pracy. By uczcić 2 maja - Dzień Flagi - młodsze klasy wykonały flagi biało-czerwone, które uroczyście powiewały na wietrze.

Na apelu rozdano także nagrody uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Krąg” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego "Klio 2010”. Nauczyciel wychowania fizycznego rozdał dyplomy i puchary za udział w cyklu imprez sportowych "Ratajada – Młodzież przeciw uzależnieniom”.

Dzień z językiem niemieckim

w szkole w Trzebiczu

Dnia 14 marca 2011 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Celem imprezy było propagowanie nauki języka niemieckiego oraz poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klas I, II, III oraz V przygotowali program artystyczny. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej zaśpiewali niemieckie piosenki z repertuaru dziecięcego, klasa druga zaprezentowała przygotowany specjalnie na tę okazję układ taneczny ze śpiewem do piosenki "Komm und tanz mit mir”, natomiast klasa piąta wystawiła przedstawienie pt. "Melanie möchte schlafen”. Nad całością czuwała organizatorka imprezy - pani Agnieszka Kazimierczuk – nauczyciel języka niemieckiego.
Po występach artystycznych odbyły się niestandardowe zajęcia języka niemieckiego, które poprowadził gość specjalny: pani Ewelina Okrasa – lektor języka niemieckiego z Poznania, realizator projektu "Deutsch-Wagen-Tour”. Poprzez realizację projektu "Deutsch-Wagen-Tour” realizatorzy promują język niemiecki oraz kraj naszych zachodnich sąsiadów. Lektorka przyjechała do szkoły oznakowanym samochodem, wyposażona w różnego rodzaju pomoce naukowe, podręczniki, płyty z muzyką i filmami, sprzętem audiowizualny oraz drobne prezenty dla uczniów. W czasie zajęć uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą podczas gier i konkursów językowych i zdobywali dla siebie nagrody w postaci naklejek, broszek, koszulek, torb ekologicznych czy podkładek pod myszki z logo "Deutsch-Wagen-Tour”.

Cała Ziemia na barkach uczniów

Działania ekologiczne w naszej szkole w ramach Szkolnego Tygodnia dla Ziemi rozpoczęliśmy 15 kwietnia 2011 r. Koordynatorem akcji była pani Anna Owczarzak - nauczycielka przyrody oraz historii w naszej szkole. Uczennice klasy V ogłosiły akcję zbierania zakrętek we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, zatroszczyły się przy tym o sprawne przeprowadzenie akcji: wykonały plakaty informacyjne, gazetkę w holu szkolnym, przygotowały pojemniki na surowce (makulaturę, puszki, zakrętki). Rozpoczęliśmy także zbiórkę karmy, misek, zabawek dla zwierząt w schroniskach. W celu zebrania dodatkowych funduszy na ten cel zbieramy makulaturę i puszki.
19 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie "O Królewnie Przyrodzie i siedmiu krasnoludkach” przygotowane przez dzieci z klasy IV.
20 kwietnia 2011 r. odbyła się Mała Olimpiada Ekologiczna dla grupy "0” i I Szkolny Bieg Patrolowy o Puchar Puszczy Noteckiej. Uczestnicy biegu musieli wykazać się zarówno szybkością w pokonywaniu trasy jak i wiedzą i umiejętnościami na poszczególnych bazach, gdzie musieli odpowiadać na pytania z zakresu przyrody i ekologii, rozpoznawać zwierzęta i rośliny. W kategorii klas młodszych zwyciężyła drużyna klasy II, a w kategorii klas starszych klasa VI.
Uroczyste podsumowanie "Szkolnego Tygodnia dla Ziemi” odbyło się 28 kwietnia 2011 r. Podczas uroczystego apelu uczennice klasy V przedstawiły efekty zbiórki surowców wtórnych (na prośbę uczniów akcję przedłużono do Dnia Dobrych Uczynków – 19 maja 2011 r.), ogłoszono rozpoczęcie zbiórki baterii, a zwycięzcy I Szkolnego Biegu Patrolowego otrzymali puchary i dyplomy. Każdy uczeń otrzymał także naklejkę przypominającą o oszczędzaniu energii i wody w naszych domach.

Lekcja wielkanocna w szkole w Trzebiczu

Dzieci zgłębiały sztukę dekorowania jaj pod okiem prawdziwych artystów. Nasi goście - Henryk Pieluszczak wraz z córką Pauliną Pieluszczak, od wielu lat wykonujący pisanki i biorący udział w licznych konkursach i wystawach - wprowadzili dzieci w tajniki barwienia i dekorowania jaj. Opowiedzieli o naturalnych sposobach barwienia pisanek oraz zaprezentowali różne techniki ozdabiania wielkanocnych jajek, m.in. kraszanki, drapanki, batik. Uczniowie mogli zobaczyć pisanki wykonane na jajach kurzych, kaczych, a nawet strusich!
Poza tym nasi goście opisali i zaprezentowali różnice pomiędzy jajami różnych ptaków tj. kur, kaczek, gęsi czy strusi. Dzieci słuchały z uwagą, po czym same wzięły się do pracy. Chętnym uczniom artyści wydrapywali na jajkach zajączki wielkanocne, jelenie, malowali wiosenne kwiaty, a Pani dyrektor otrzymała na pamiątkę jajko z dedykacją! Państwo Pieluszczak obiecali, że nie jest to ich ostatnia wizyta w naszej szkole.

Spotkanie z Katarzyną Campbell w szkole w Trzebiczu

W środę, 6 kwietnia 2011 r. w naszej szkole gościliśmy Katarzynę Campbell - autorkę książki dla dzieci "Kilcikowe bajanie”. Pisarka urodziła się w Drezdenku, mieszkała w Strzelcach Krajeńskich, do Szkocji wyjechała kilka lat temu na zaproszenie znajomego i już tam została.
Katarzyna Campbell przyjechała do nas razem z mężem Normanem na zaproszenie Czesławy Pieluszczak, wychowawczyni klasy czwartej. Zgodziła się opowiedzieć o swojej książce i o realizacji marzeń w Szkocji. W czasie spotkania autorka przeczytała wybrane wiersze ze swojej książki, opowiedziała o życiu w Szkocji, panujących tam zwyczajach oraz omówiła tradycyjny strój szkocki. Młodsi uczniowie mieli okazję przekonać się, czy wygodny jest strój Szkota, gdyż państwo Campbell przywieźli ze sobą strój szkocki swego syna. Ileż było radości!
Dzieci chętnie zadawały pytania naszym gościom, zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Autorka podarowała jeden egzemplarz książki opatrzony pamiątkowym wpisem do naszej szkolnej biblioteki. Wraz z mężem rozdawała autografy i pozowała do wspólnego zdjęcia.

 

 

 

 

 

Priorytety Szkoły:

-bezpieczeństwo na terenie Szkoły (monitoring)

-przyjazna edukacja i zabawa poprzez nowoczesne urządzenia rekreacyjne


-stwarzanie najlepszych warunków edukacyjnych

 

 

MEN

Kuratorium Oświaty Gorzów Wlkp.

WOM

Serwis dla Nauczycieli

 

Parafia Trzebicz